Środowa sesja Rady Miejskiej

W programie dzisiejszej (środowej) sesji Rady Miejskiej Gołdapi. Początek 12.00. W programie – rozpatrzenie projektów uchwał w sprawach: zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gołdap na lata 2019-2032 i wprowadzenia zmian w budżecie Gminy Gołdap w 2019 roku. Transmisję możemy znaleźć wykorzystując przycisk z portalu  goldap.pl (w prawej kolumnie): Rada Miejska – transmisja online. https://www.youtube.com/watch?v=U-poBZr0yk0


Aktualności

Powiązane artykuły

33 komentarzy do “Środowa sesja Rady Miejskiej

 1. Obserwator

  O której godzinie początek sesji ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Bea

  Autopoprawki znów w ostatniej chwili. Pani Skarbnik przedstawia – a wy radni – głosujcie. Czasu na zastanowienie nie ma! Wersji papierowej wcześniej nikt nie dostał! Głosować bo jak nie to… prace na drodze wstrzymane, a to to, a to tamto… . Ble ble ble… Wszystko na ostatnią chwilę. A do tego jak z „serdeczną prośbą” pan kierownik Duchnowski się zwraca, a pan przewodniczący przyznaje, że zgodził się na przedstawienie autopoprawek…. A do tego „życzliwy telefon” w sprawie dotacji otrzymuje pan Morzy i… trzeba koniecznie przegłosować bo inaczej to to czy tamto. Czasu na myślenie po prostu nie ma!
  W końcu rozsądny głos radnego Mioduszewskiego i wcześniej dość dociekliwy głos „obudzonego po długim śnie” radnego Makarewicza. Pan Mioduszewski .zapomniał jedynie dodać, że co prawda dalsza część Sesji jutro o 14.30 ale chodzi też o to żeby radni dokumenty otrzymali dużo wcześniej i mieli czas na ich przemyślenie. A o tym skarbnik nic nie powiedziała. Czyli te dokumenty też dostaną do ręki o 14.30?
  A prawa strona (Dzienis, Zajączkowski, Chmielewski, Wałejko. Pietrewicz, Syperek) – śpi. Dobranoc. Pa pa.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Luz....

   Po co ci radni psują sobie ( i burmistrzowi ) nastrój i w ogóle przychodzą na sesje. I tak nie mają nic ( Nic! to dobre słowo w tym miejscu) istotnego do powiedzenia. Kaska przyznana, nowe długi powzięte, jeszcze poprawka dietki by się przydała i do zobaczenia za rok. Czy komuś to przeszkadza? Luz… A, i na prądzie przy okazji by można zaoszczędzić – idą podwyżki 🙂

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. xyz

   Dużo jest spraw, które przyprawiają ciarki na całym ciele, ale żenujące (bo może przebudzone że snu sesyjnego) radna Dzienis i niestety radna Pietrewicz podnoszą rękę na tak za jutrzejszą sesją a następnie podnoszą tę że rękę, przy pytaniu „kto przeciw” Cyrk bez kół…..

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Wicek

  Ile to juz Sesji bez udziału pani radnej Krystyny Sadowskiej? Ile już Sesji opuściła pani radna Otto?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Kamil

   Panią Krystynę to się da wytłumaczyć, jest chora. A pani Otto? Dlaczego Pani nie wykonuje swoich obowiązków?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Pan Luto jest szczęśliwy, że Pani Otto nie może obecnie uczestniczyć we wszystkich sesjach, bo nie miałby takk lekko. Dasz Beacie pracę w Gołdapi, to nie będzie musiała zarabiać na życie gdzie indziej i wywiąże się ze swoich obowiązków podwójnie i na pewno na sesjach nie będzie sennie.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Rysiek

     Niestety, jak jest się radną to nie ma tak, że praca, że sprawy nie pozwalają uczestniczyć w Sesji. W takiej sytuacji, także dotyczy to pani Sadowskiej, obie panie powinny tę sprawę formalnie załatwić. Albo praca w samorządzie albo …nie.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Anonim

      Zapewne masz chęć wystartować w wyborach uzupełniających, dlatego chciałbyś, żeby te panie założyły rezygnację. Nie tak prędko, jedna wraca do zdrowia, a druga wkrótce może być znowu na miejscu.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
 4. Marek

  Prawa strona śpi bo to jej na rękę. O wszystkim wiedzieli dużo wcześniej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Klaun

  jakie małpy taki cyrk… brak słów… zero kompetencji, takie zagrania ze strony lutego i pożal się Boże skarbniczki są nie pierwszy raz!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Taka sama Pani Anna R.Cyrk.Zero kompetencji ale Chiny były.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Najważniejsze to dać ludziom robotę a przed szefem udawać że same.Wytykać błędy. Ot filozofia pań.To somo w OPS.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Anonim

     Wyszły z wioski, sorry nie obrażając i co druga gra gwiazdę.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Anonim

      I to jakie.Kolejna do nich do dyrektor sp nr 10???

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
 6. Kamil

  :-),:-), skarbniczka mówi że nie wie ile jest pieniędzy w budżecie na dany cel, np. dziś na komisji powiedziała do radnych że nie wie ile jest pieniędzy na 2020 r w prawie zatwierdzonym przez radnych budżecie, na kastrację kotów i psów i dodała że o tym zdecyduje po uchwaleniu budżetu kierownik Duchnowski 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Jan Nowak

  Czy pan burmistrz jako osoba publiczna na pewno czytająca te komentarze jakoś się do nich odniesie?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Parafrazując...

  Aby dobrze oddać mój stosunek do tego co się dzieje w Gołdapi od 2015 r. czyli roku, w którym Tomasz Luto przejął ster gminy szukałem odpowiednich słów by opisać rzeczowo i zwięźle postępujący marazm i degrengoladę. Tyle już padło przykładów na tym szanownym portalu, że nie będę do nich wracał i przytaczał. Każdy, kto tylko chce i wykaże odrobinę obiektywizmu, do przykładów dotrze i je potwierdzi.
  Dzisiaj Dziennik Gazeta Prawna zamieścił list pana prof. Piotra Balcerowicza, w którym odmawia wzięcia udziału w uroczystości wręczenia mu nominacji profesorskiej przez prezydenta Dudę. Opisuje w nim bardzo dobrze i zwięźle sytuację jaka ma miejsce w Polsce i do jakiej doprowadził m. in. obecny prezydent. Na nasze nieszczęście bardzo dobrze opisuje to sytuację w Gołdapi dlatego posłużę się parafrazą listu profesora Balcerowicza do opisania sytuacji w Gołdapi od 5 lat.
  Jeśli ktoś szuka tekstu źródłowego, znajdzie go tutaj: https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/615247,balcerowicz-spotkanie-andrzej-duda-naruszenie-godnosc-narod.html?fbclid=IwAR3bWEjQtIIbEBhfeaqu-o8SaHCBtVW1eFX_W0RqJOMCqwAiaNFeEmirCgg
  Do burmistrza Gołdapi Tomasza Luto.
  Niestety, z wielkim smutkiem i przykrością̨ muszę odnotować, że od 2015 roku stał się̨ Pan w Gminie Gołdap jednym z symboli antydemokratycznych przemian, które o 180 stopni odwracają̨ bieg historii, cofając naszą gminę do stanu sprzed 1989 roku. Każdy, kto pamięta tamtą zniewoloną rzeczywistość, przeżywa – także dzięki Pana współudziałowi – bolesne déjà vu.
  Biorąc udział w demontażu dobrze działających instytucji w gminie takich jak Ośrodek Sportu i Rekreacji, Dom Kultury, Biblioteka Publiczna w Gołdapi, Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap, Szkoła Podstawowa w Pogorzeli oraz je kompromitując obsadzając stanowiska ludźmi niekompetentnymi i wykazującymi tylko jedną cechę: ślepą lojalność wobec Pana, naruszał Pan w mojej ocenie po wielokroć godność gołdapian. Na scenie regionalnej oraz krajowej z pozycji wzorcowo rozwijającej się̨ gminy, której skutecznie się̨ udało przebudować prowincjonalną i skazaną na pozostawanie w cieniu lepiej położonych gmin w całkiem dobrze funkcjonującą (acz nie idealną), rozpoznawalną i podziwianą perłę Warmii i Mazur, została zdegradowana w ciągu pięciu lat do rangi symbolu tego, jak ze złotego rogu i czapki z piór, może się̨ ostać jeno sznur – przy Pana kierownictwie i moralnym szabrownictwie. Zaiste wielce skuteczna jest to polityka! Swoimi działaniami skutecznie osłabia Pan pozycję Gołdapi na arenie krajowej i w regionie krótkowzroczną i niespójną polityką gospodarczą, rozdawniczą i szkodliwą, która jest inkarnacją znanej z niechlubnych czasów PRL, a która tworzy jedynie mit sprawnego burmistrza blisko ludzi i zakłamuje rzeczywistą historię. Gloryfikuje i inspiruje Pan działania i zachowania, które na nowo silnie dzielą̨ obywateli na tych drugiego sortu, stanowiących przedmiot nienawiści i nagonki a którzy dokładali i dokładają starań w celu rozwoju Gołdapi. Każde społeczeństwo jest w swojej wielorakości barwne, a nie brunatne. Różnorodność, wyrażająca odmienne wizje świata, przyjmująca krytyczne głosy i cechująca się tolerancją, jest bogactwem, które potrafi zyskać najwyższe uznanie na świecie. Moim zdaniem jest Pan pozbawiony mandatu moralnego do piastowania urzędu burmistrza Gołdapi.
  Wiele osób milczy bojąc się ataku poprzez platformy społecznościowe Pana klakierów hojnie opłacanych i nagradzanych z budżetowej kiesy, ale akt milczenia nigdy nie jest wyrazem dezaprobaty w sytuacji, gdy obok są klakierzy, którzy gromko biją brawo. Rzeczywista dezaprobata przejawia się w takiej sytuacji zabraniem publicznie słyszalnego głosu, co też niniejszym czynię.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. goldapianki

   co za bełkot ! proszę zmienić leki, albo brać mniej, takich bzdur dawno nie czytałam na tym portalu, p. Luto został wybrany nie różnicą paru głosów i należy szanować wolę mieszkańców, a nie poszczekiwać tęskno za czasem przeszłym, nie wróci wasz guru kryształowy, mieliśmy go dość czego daliśmy wyraz w wyborach, zrozumiałeś czy za trudne ?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Symbol

   „prof. Piotra Balcerowicza, w którym odmawia wzięcia udziału w uroczystości wręczenia mu nominacji profesorskiej przez prezydenta Dudę.”
   to jest ten Balcerowicz profesorem czy też nie, skoro nie ma nominacji ???

   *w Gminie Gołdap jednym z symboli antydemokratycznych przemian, które o 180 stopni odwracają̨ bieg historii, cofając naszą gminę do stanu sprzed 1989 roku. *
   Czy nie pomaga mu w tym zastepca?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 9. Kamil

  Skarbnik Gminy to porażka, obraża się na pytania radnych na sesji, przewraca oczami, atakuje pytających a w końcu obraża się na nich 🙁

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Skarbnik,wiceskarbnik i sekretarz.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Anonim

    Zero honoru oj zero.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 10. POPIERAM

  „Moim zdaniem jest Pan pozbawiony mandatu moralnego do piastowania urzędu burmistrza Gołdapi.” Popieram w całości. I taki pogląd podziela również wielu samodzielnie myślących i działających Gołdapian. Gołdapian, którzy mają otwarty i krytyczny w pozytywnym tego słowa znaczeniu umysł. Niesyty populizm rządzi, a większość mieszkańców, jak widać jest na to zjawisko podatna. Przerażające jest to, że w mechaniźmie lokalnego populizmu i wygodnictwa tkwi również większość radnych rady miejskiej. Prestiżu ludzie – radni wam to nie przynosi. Chyba, że tego fałszywego – jeżeli wam to wystarcza.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Borys

  Czy czwartkowa Sesja też będzie na Yt?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Andrzej

  Parafrazując -czytaj Marek Miros ma dużo racji w swoim „krótkim” komentarzu,tylko zapomniałeś kolego o swoich nieprawidłowościach,naruszeniach prawa i totalnej patologii.Mnie Słapik nie pozwoli na szersze argumenty .Eliminuje mnie również Burmistrz Luto dlatego uprzejmie informuję ,że niebawem zakończę pisać zbiór esejów poświęconych gołdapskim samorządowcom,przedsiębiorcom silnie powiązanym z tzw „władzą” i ich często nielegalnych działaniach.Będzie też o naszych lokalnych redaktorach,cwaniakach,oszustach czy karierowiczach.Wszystko poparte faktami i dowodami.
  Co do meritum,to ja również uważam,że sprawy w Gołdapi pod dowództwem sierżanta Luto idą w złym kierunku i wcale się nie zdziwię,jak tzw.ulica powie dość i będzie referendum.Jako patriota i człowiek odpowiedzialny ,pomimo histerycznego sprzeciwu żony opowiem się za odwołaniem Rady Miejskiej i Burmistrza Gołdapi.
  Szkoda tylko ,że wielu całkiem mądrych ludzi nie chce się ujawniać i wziąć sprawy w swoje ręce.Na tym polu jestem osamotniony.Proszę o kontakt
  a.tobolski@wp.pl

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Pozwoli, jeden komentarz ocenzurowałem, ponieważ wspomina o czyichś korzyściach, a to może być rozumiane jako sugestia łapówki. To trzeba udowodnić. Jeśli krytyczne argumenty są merytoryczne „z papierami”, świadkami lub zdjęciami (i bez „epitetów”) to na pewno pozwoli…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Przemek

   Panie Andrzeju pisze Pan o cwaniakach, oszustach itd. ale jakoś jeszcze nic Pan nikomu od paru lat nie udowodnił przed wymiarem sprawiedliwości. Nie chce Pan jednak odpowiedzieć publicznie jako ” jedyny sprawiedliwy w tej gminie” , na zadane wcześniej na tym portalu pytania ( w komentarzach pod wcześniejszym artykułem ) – jakie sprawy sądowe ” przerabiał „Pan i jakie aktualnie Pan ” przerabia” oraz jakie są wyroki sądów w stosunku do Pana.
   Z tego co wieść gminna niesie prawdopodobnie miał Pan sprawy w sądach z osobami publicznymi. Czy to prawda że sprawy takie były, a może żadnych spraw przeciwko Panu nie było a ta cała gadanina to tylko plotki ?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 13. Anonim

  To jeszcze odwołać wszystkich w Starostwie i Panią F.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   O super pomysł.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Anonim

   Przeprowadzić referendum w gminie i starostwie 🙂 !

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 14. Andrzej

  „Drogi” Przemku ,jak podasz swoje nazwisko (o ile ja masz) to z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania,które ciebie interesują.
  Jesteś zwykłym tchórzem,który chowa się w swoich komentarzach.Powinienem to zignorować ,ponieważ dialog z tchórzami i głupkami nie ma sensu.Ja nie mam się czego wstydzić,ale ty z pewnością.
  Nawet nie rozumiesz ,że moje działania dot.przejrzystości życia społecznego i publicznego są m.in. dla ciebie .
  A.Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Przemysław Przemysławski

   Zamiast pouczać wszystkich i szukać sposobów na obrażanie przyzwoitych ludzi proszę publicznie przyznać się ile Pana zawiadomień do prokuratury zakończyło się skazaniem kogokolwiek, ile przegrał Pan procesów i ile z nich Pan wykonał?
   Wielki Andrzej Odnowiciel – tylko przez 10 lat jego wszystkie sensacje okazują się bzdurami a ludzie przyzwoici są szkalowani i obrzucani błotem.
   Kozak w necie, d**a w świecie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...