Samoobrona dla „Bezpiecznego seniora”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wspólnie ze Starostwem Powiatowym i miejscową Jednostka Wojskową w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” rozpoczęli cykl spotkań pn. „Samoobrona dla bezpiecznego seniora”.

Akcja ma na celu przygotowanie osób w starszym wieku do działania w sytuacjach różnego rodzaju zagrożeń.

Wczoraj (10.12) w sali Ośrodka Dydaktyczno-Szkoleniowego przy ul. Partyzantów w Gołdapi rozpoczął się cykl zajęć z samoobrony dla osób starszych. Ćwiczenia zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe i gołdapskich policjantów przy udziale żołnierzy miejscowej jednostki wojskowej w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”. Uczestnikami pierwszego spotkania byli członkowie Uniwersytetu III Wieku.


W części teoretycznej seniorzy dowiedzieli się o pułapkach oszustów i złodziei oraz o tym, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, natomiast w czasie zajęć praktycznych zapoznali się ze sposobami i metodami zapobiegania atakom chuligańskim i kradzieżom kieszonkowym. Plutonowy Krystian Matyszczyk z III Dywizjonu Przeciwlotniczego Gołdapskiej Jednostki Wojskowej JW4808, który jest jednocześnie instruktorem samoobrony zaprezentował seniorom kilka skutecznych technik obrony, które można wykorzystać w sytuacjach zagrożenia.


Z myślą o bezpieczeństwie naszych seniorów, każdy uczestnik otrzymał kieszonkowy alarm osobisty. To urządzenie alarmujące o niebezpieczeństwie w formie wygodnego i lekkiego breloczka. Jego uruchomienie to tylko ułamek sekundy – wystarczy wyjąć zawleczkę i głośny hałas odstraszy każdego złodzieja lub zawiadomi innych o niebezpieczeństwie.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły