Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 65 i ulicy Gumbińskiej w Gołdapi.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni kierowca osobowego audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w bok prawidłowo jadącego volkswagena. W wyniku tego zdarzenia jedna poszkodowana pasażerka trafiła do szpitala w Olecku.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 11.50 w Gołdapi na skrzyżowaniu drogi krajowej 65 i ulicy Gumbińskiej. Po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku, jako pierwsi na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 20-letni mieszkaniec Gołdapi nie zachował ostrożności wymuszając pierwszeństwo przejazdu kierującemu volkswagenem. Doszło do bocznego zdarzenia pojazdów, w wyniku którego jedna poszkodowana kobieta trafiła do szpitala w Olecku. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny miejsca i pojazdów uczestniczących w zdarzeniu.

Po zbadaniu stanu świadomości okazało się, że sprawca zdarzenia był trzeźwy. Jednak za rażące naruszenie przepisów i stworzeniem poważnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły