Podsumowanie współzawodnictwa SZS 2018/2019. Szkoła Podstawowa nr 3 z Gołdapi czwarta w województwie

W czwartek, 12 grudnia, w sali plenarnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się doroczna XI Gala Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Podczas spotkania podsumowano poprzedni sportowy rok szkolny 2018/2019, zaprezentowano laureatów w wielu kategoriach, wyróżniono też: działaczy, nauczycieli oraz samorządy, miasta i szkoły, które wykazały największą aktywność.

O znaczeniu jednej z największych i najstarszych organizacji nie trzeba było nikogo przekonywać. Tu poznaje się pierwsze talenty, które w przyszłości stanowią o polskiej reprezentacji, tu również realizuje się podstawowe zadanie masowego udziału uczniów w imprezach sportowych.

Na Warmii i Mazurach funkcjonuje sprawdzony system, wzbogacony co roku o nowe dyscypliny, by oferta dla młodzieży szkolnej była jak najszersza. Choć sport jest sam w sobie jest atrakcyjnym wyzwaniem, to musi toczyć częściej rywalizację z innym nowinkami współczesności niekoniecznie korzystnych dla rozwoju fizycznego i osobowościowego młodego człowieka. Trzeba walczyć by pozyskać uznanie młodzieży, która jest wymagająca, bo żyje w innych czasach.

W czwartkowym spotkaniu udział wzięli oprócz dyrektorów szkół, nauczycieli, samorządowców goście specjalni, którzy z pewnością podnieśli rangę tego wydarzenia m.in. wicemarszałek Województwa W-M – Jolanta Piotrowska, wicedyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego – Beata Bublewicz. Kuratorium reprezentowały: dyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki – Małgorzata Hochleitner i dyrektor Wydziału Administracyjno-Prawnego – Mirosława Gralla-Kaperzyńska. Wszystkich przywitał przewodniczący W-M SZS – Wacław Wasiela, który gratulując wyróżnionym podkreślił rolę osób, instytucji, sponsorów, dzięki którym można realizować ambitny program. Oczywiście pieniądze, choć bardzo ważne, wszystkiego nie załatwią. Potrzebne jest serce do pracy z młodzieżą, dlatego tak bardzo cenimy ludzi z powołaniem, oddanej swej pasji bez reszty. Podczas XI Gali zaprezentowano czołowe dziesiątki, które uhonorowano pięknymi pucharami i dyplomami.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi Leszek Retel odebrał puchar za zajęcie wyśmienitego 4. miejsca w systemie współzawodnictwa sportowego Igrzysk Dzieci / szkół podstawowych. Z kolei SP 2 Gołdap zajęła dobre 9. miejsce. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej – 10. miejsce zajęła SP 5 Gołdap. W kategorii „Moje Boisko Orlik” Licealiada / Szkół Ponadpodstawowych – 6. miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące z Gołdapi.

W rankingu warmińsko-mazurskiego SZS w kategorii „Miast i Gmin” bardzo wysokie piąte miejsce zajęło miasto Gołdap. Powiat gołdapski znalazł się na miejscu 19.

Powiązane artykuły