Mini siatkówka. Zespół „Dwójek” z Gołdapi na podium w Suwałkach

W Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach, 8 grudnia, odbył się największy w województwie podlaskim Mikołajkowy Turniej Mini Siatkówki Chłopców o Puchar Prezesa SUKSS Suwałki. Była to już szósta edycja tych zawodów.

W tym roku wystartowało 21 drużyn w kategorii „dwójek” rocz. 2009 i mł. reprezentujących następujące kluby: SUKSS Suwałki (gospodarz), Iskra Warszawa, Green Volley Ełk, UKS Centrum Augustów, Olimpik Mońki, UKS Olimpijczyk Białowieża, Mikolo Sokółka i UKS Trójka Gołdap. W turnieju z powodzeniem rywalizowały cztery zespoły chłopców Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi, którzy wrócili z brązowymi medalami oraz bagażem doświadczeń.

Na początek drużyny grały w grupach systemem „każdy z każdym”. 21 drużyn „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej na dwóch sala w czterech grupach. Zespół UKS „Trójka” Gołdap 1 w składzie: Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki oraz Mateusz Repow odniósł komplet pięciu zwycięstw i awansował do finału turnieju (cztery najlepsze drużyny z czterech grup). Zespół UKS „Trójka” Gołdap 2 (Aleksander Borkim, Dorian Pietrzak) odniósł dwa zwycięstwa oraz dwie porażki i zagrał o miejsca 9-12. Pierwsze turniejowe kroki dzielenie stawiali najmłodsi siatkarze z „trójki”. 9-latkowie (Tomasz Pańczuk, Filip Budlewski) oraz (Michał Mor, Oliwier Żbikowski) walczyli o pierwsze punkty w swoim życiu. Tomek i Filip odnieśli jedno zwycięstwo.

Najmłodsi w stawce zagrali o miejsca 17-20. Ostatecznie Jakub, Nikolas i Mateusz zajęli w mikołajowym turnieju bardzo wysokie trzecie miejsce po porażce 13:15 z Iskrą Warszawa i 11:15 z SUKSS Suwałki 1 oraz po pokonaniu 15:13 – SUKSS Suwałki 2. Aleksander i Dorian uplasowali się na miejscu 11. Tomasz i Filip zakończyli turniej na miejscu 18, a Michał i Oliwier na miejscu 20.

Organizatorem turnieju był Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki.

Powiązane artykuły