Piątoklasiści rodzicom, rodzice dzieciom piątej „d”

Ostatnia szkolna środa grudnia 2019 panującego jeszcze roku w SP1 obfitowała nie tylko w życzenia, ale i w prezenty. Klasa 5 d, wzorem ubiegłego roku, zorganizowała spotkanie wigilijne ze swoimi rodzicami – tym razem w sali nr 20. Przyprawione potrawami stoły, pachnące świętami ciasta, a nowinami sianko zachęcały do ucztowania. I tak było w istocie po życzeniach, a przed wspólnym kolędowaniem.

A potem piątoklasiści wyciągnęli worek spod choinki dobrego słowa znajdującej się obok klasy na korytarzu i wręczali swoim rodzicom wyciągane z niego ozdobione własnoręcznie butelki, w których mieli autorskie listy z obietnicami dla swoich rodziców.

Ci z kolei zasypali słodyczami nastolatków. Ich wychowawczyni, pisząca te słowa, sięgnęła po drugi worek pełen antystresowych bialutkich bałwanków, z grzywką służącą do czyszczenia klawiatur i rozbrajającym uśmiechem. To prezent dla uczniów od rodziców – dla każdego taki sam, aby poczuli się równi i zintegrowani.

Szkoda, że nie wszyscy byli obecni, w końcu tylko raz w roku w szkole może być takie spotkanie. Zakończyło się ono oglądaniem nagrania przedstawienia pt. „I mniejszy może wiele”, które miało 2 dni wcześniej w SP1. Dotyczyło niestosowania agresji i zrozumienia każdego, czyli doskonale wpisało się w świąteczny okres przebaczania i zgody.

Wychowawca kl. 5d


Aktualności

Powiązane artykuły