A kiedy wigilii nadszedł czas… 

Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. // Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, // gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. // Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść… // Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia… // To noc wyjątkowa… // Jedyna… // Niepowtarzalna… // Noc Bożego Narodzenia…

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jak co roku w Szkole Podstawowej w Boćwince przygotowania do wyjątkowego dnia Wigilii trwały już na kilka tygodni przed. Dzięki staraniom kadry, zaangażowaniu pracowników oraz uczniów, sala gimnastyczna zamieniła się w świąteczną krainę. Gwiazdki, lampki, choinki, łańcuchy tworzyły niepowtarzalny klimat. Wspólne przystrajanie choinek i śpiewanie kolęd sprawiły, że święta zagościły u nas już w połowie grudnia. W końcu nadszedł ten długo oczekiwany dzień.

W piątek 20 grudnia w naszej szkole pracownicy, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście usiedli przy wspólnym stole aby razem celebrować narodzenie Pana. Nasze spotkanie wigilijne zaszczycili: Tadeusz Kulesza – ks. proboszcz, Robert Wielgat – ks. wikariusz, Marzanna Wardziejewska – starosta gołdapski, Agnieszka Wojtala – inspektor wydziału oświaty i spraw społecznych w UM w Gołdapi, Wacław Grenda i Stanisław Wójtowicz – radni powiatowi, Monika Wałejko – radna i sołtysowa, Dorota Szczypiorska i Joanna Poremba – księgowe. Uczniowie zaprezentowali nowoczesne Jasełka – PIEKŁO NIEBO. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. Po Jasełkach wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia. Dzięki zaangażowaniu Rodziców stoły były obficie zastawione w najróżniejsze wigilijne potrawy, dlatego każdy częstował się tym, co lubi najbardziej. W całej szkole można było usłyszeć wesołe kolędowanie.

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wigilijny dzień, za wspaniałą atmosferę, którą pomogli nam stworzyć. Dziękujemy Rodzicom za duży wkład w organizację Wigilii.

Wesołych Świąt!

SP w Boćwince


Aktualności

Powiązane artykuły