Należało ściągnąć biżuterię i inne ozdoby, aby papugi nie zainteresowały się nimi…

W dniu 6 grudnia zerowiaki z grupy „B ” oraz dzieci z  klasy 1A odwiedziły Papugarnię „Mazurskie Tropiki” w Ełku. Przed wejściem do ptaków zostaliśmy poinstruowani, o tym jak mamy zachowywać się w ich otoczeniu oraz jak przygotować się do spotkania z nimi.

Dowiedzieliśmy się, że ptaków nie wolno  budzić, straszyć, drażnić, głaskać na siłę, a tym bardziej biegać i hałasować. Należało ściągnąć biżuterię i inne ozdoby, aby papugi nie zainteresowały się nimi. Każde dziecko zakupiło porcję pokarmu i tak przygotowani weszliśmy, aby poznać świat tych barwnych ptaków.

Papugi latały nam nad głowami, jadły ziarenka z ręki oraz siadały na ramieniu czy głowie. Opiekunowie ptaków, bardzo chętnie odpowiadali na pytania dzieci.Było to pełne wrażeń spotkanie. Po wyjściu od papug mieliśmy możliwość skorzystania z Sali Zabaw. Dzieci chętnie bawiły się w basenie z kulkami, na zjeżdżalniach  i  w labiryntach. Pobyt w Papugarni minął nam bardzo szybko. Dzieci  były bardzo zachwycone tym miejscem. W drodze powrotnej zajechaliśmy na posiłek do Mcdonald. Pełni wrażeń i miłych wspomnień wróciliśmy do domu.

Wychowawczynie Urszula Masiulaniec i Jolanta Naumowicz Repucha


Aktualności

Powiązane artykuły