Mikołajkowe niespodzianki w oddziałach przedszkolnych

Mikołajki to jeden z najsympatyczniejszych dni w roku, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Niezwykłość tego dnia udziela się zarówno małym, jak i dużym. Nie ma bowiem radośniejszego poranka w roku niż ten, w którym tupot dziecięcych stópek przeplata się z okrzykami zachwytu nad otrzymanym „drobiazgiem” od samego świętego.

6 grudnia z workiem pełnym prezentów zjawił się w Oddziałach przedszkolnych przy SP 3 w Gołdapi Święty Mikołaj. Nagle w każdej z sal przedszkolnych nastąpiło radosne poruszenie, bo dzieci usłyszały donośne pukanie do drzwi. W drzwiach stanął oczekiwany Gość.

Na początku spotkania przywitał dzieci i zapytał się je „Czy były grzeczne w tym roku?”. Dzieci jednym chórem odpowiedziały twierdząco. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu.

Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom wręczał paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. W postać Świętego Mikołaja wcielił się nikt inny jak dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, pan Leszek Retel.

W tym dniu na dzieci czekały jeszcze inne atrakcje, między innymi zabawy w Sali zabaw „Wesoły Kangurek”czy tańce w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły.

Dzień minął w bardzo miłej atmosferze i przyniósł wiele radości. Na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.


Aktualności

Powiązane artykuły