Andrzejki u gołdapskich seniorów

Gołdapscy seniorzy licznie przybyli  do swojej siedziby z własnymi koszyczkami, pełnymi smacznych przekąsek i wypieków, aby znów zintegrować się na wspólnej, andrzejkowej zabawie.
Jak zawsze zabawa była przednia, ponieważ pani prezes Helena Łukaszewicz zadbała o całą oprawę tak, aby każdy czuł się jak najlepiej. Widać to na załączonych zdjęciach, które wykonał nasz związkowiec Stefan Byro (wraz z małżonką Danutą przyjeżdżają z Suwałk na każde spotkanie).

Taniec to samo zdrowie i najlepsza rehabilitacja.  Wtedy w pozytywne ćwiczenia zaangażowany jest cały organizm.

Młodzi podczas andrzejkowego wieczoru wróżą sobie na różne sposoby, np. lejąc wosk przez klucz – seniorzy znaleźli inny sposób. W przerwach miedzy tańcami chętnie wykonywali piosenki, zaś inni (w większości mężczyźni) opowiadali zabawne dowcipy, za co szefowa wręczała drobne upominki (fanty).

Za stołami przy kawie i pysznych wypiekach, które ufundowała pani Helena, płynęły melodie znanych piosenek biesiadnych i ludowych, które podchwytywała cała sala.

Wesoła, radosna integracja zakończyła się tak, że już wszyscy z tęsknotą czekają na następne spotkanie wigilijne, na którym związkowcy spotkają się w swojej siedzibie przy tak zwanym „szwedzkim „stole – 20 grudnia o  13.00. Miło widziane będą potrawy wigilijne przyniesione i wykonane własnoręcznie. Po wigilii ponownie związkowcy spotkają się w podczas zabawy sylwestrowej, aby razem pożegnać stary rok i powitać nowy.

Prezes Helena Łukaszewicz zaprasza wszystkich emerytów i rencistów, aby nie siedzieli w czterech ścianach, lecz zdecydowali się uczestniczyć w różnych miłych spotkaniach tutejszego związku, w miłej, integracyjnej atmosferze.

Siedziba Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów mieści się w budynku Biblioteki Publicznej ul. Partyzantów 31 (pierwsze piętro). Zapraszamy w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 9.00 do 12.00.

Powiązane artykuły