Zlot zuchowy i rodzinne orientowanie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi, w dniach 08-09 listopada, gościła zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Gołdap. W zlocie zuchowym „Zielona dolina kontra kraina lodu” uczestniczyły gromady zuchowe: „Strażnicy uśmiechu”, „Świetliki” i „Leśne ptaki”.

Harcerze starsi z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” przygotowali swoim młodszym kolegom pląsy, grę francuską i wampiriadę, jak też tor przeszkód i rozgrywki sportowe w sali gimnastycznej. Uczestnicy zlotu wzięli udział w konkursie plastycznym „Gołdap – moje miasto”. Drugiego dnia zlotu wszyscy udali się do lasu Kumiecie, gdzie dołączyli do nich rodzice. Pod wiatami był punkt startowy biegu na orientację „Rodzinne orientowanie”.

Pan Krzysztof Świętoń wyjaśnił zasady rywalizacji, rozdał mapy i karty kontrolne. Rodzice wraz ze swoimi pociechami oraz patrole harcerskie i zuchowe powędrowali do lasu na odcinku 2,5km lub 5km w poszukiwaniu biało-czerwonych punktów. Wracali radośni, chociaż nieco zmęczeni. Przy wiatach czekał już posiłek mięsno-warzywny upieczony w kociołkach na ognisku. Przygotowali go wcześniej rodzice, którzy obierali, kroili, przyprawiali warzywa i mięso. Była też herbata gotowana na ognisku oraz pieczone kiełbaski i ziemniaki. Zwycięzcy biegu zostali nagrodzeni pucharami, medalami; otrzymali dyplomy i drobne nagrody.

Organizatorów wspierali harcerze starsi, wędrownicy, rodzice, nauczycielki z SP2, pan major Krzysztof Świętoń; o dyscyplinę i porządek dbał oboźny Ernest.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc!

Dziękujemy również pani dyrektor Annie Budzińskiej za udostępnienie szkoły na zlot zuchowy.

Organizatorami zlotu, konkursu plastycznego i biegu na orientację była 2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Aves” oraz Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach realizacji projektu „Razem z nami, z harcerzami”.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska


Projekt „Razem z nami, z harcerzami” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły