Przedszkolaki otrzymały odblaskowe węże spacerowe

Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników dróg gołdapscy policjanci wspólnie ze Starostwem Powiatowym przekazali przedszkolakom z terenu powiatu gołdapskiego niezwykle przydatne prezenty – „odblaskowe węże spacerowe”.

Pluszaki na pewno podniosą poziom bezpieczeństwa naszych najmłodszych pieszych i dzięki nim dzieci będą lepiej widoczne na drogach.

W ostatnim czasie funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi asp. Marta Anuszkiewicz i sierż. szt.. Anna Barszczewska wspólnie ze starostą gołdapskim panią Marzanną Wardziejewską oraz pracownikami starostwa panią sekretarz Anną Makowską i panią Anetą Frydrych odwiedzili przedszkola z terenu powiatu gołdapskiego. Przekazali dzieciom i opiekunom „odblaskowe węże spacerowe”. Było to możliwe dzięki realizacji II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku powiatu gołdapskiego”, dzięki któremu zakupiono tak niecodzienne prezenty dla naszych najmłodszych użytkowników dróg.

Odblaskowe pluszaki są lekkie i wykonane z nieprzemakalnej tkaniny, tak więc teraz nawet deszczowe dni nie będą przeszkodą do spacerów. Węże zawierają przymocowane opaski, ułatwiające nie tylko ustawienie się w parach dzieci, ale również pomagają zachować dyscyplinę i bezpieczeństwo podczas wędrówek, a właściwości odblaskowe materiału powodują, że maluchy będą bardziej widoczne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to szybciej zapada zmierzch.

Policjanci wiedząc jak ważna jest edukacja od najmłodszych lat w czasie spotkań opowiadały dzieciom w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i jak ważne są elementy odblaskowe używane przez pieszych.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły