Zawodnicy „Jagiellonii” Białystok z wizytą w Gołdapi

Na zaproszenie dzieci i rodziców z „Akademii Piłkarskiej 2017” Gołdap (na spotkanie dotarły również dzieci z filii Akademii w Baniach Mazurskich) do naszego miasta przyjechali zawodnicy, występującej w Ekstraklasie, drużyny „Jagiellonia” Białystok – Tomas Prikryl (reprezentant Czech) oraz młodzieżowy reprezentant Ukrainy Oleg Horin.

Miał jeszcze dojechać bramkarz Grzegorz Sandomierski lecz odniósł kontuzję w dniu przyjazdu do Gołdapi.

Nasi goście ciepło wyrażali się o naszej „Akademii Piłkarskiej 2017” Gołdap, doceniając to, że mimo znacznej odległości dzielącej nas od Białegostoku, w ciągu dwóch lat naszej działalności, kibicowaliśmy chłopakom z „Jagiellonii” już kilkukrotnie.

W trakcie wizyty piłkarze odpowiadali na liczne pytania dzieciaków oraz rodziców. Później zorganizowali konkurs, w którym nagrodą były bilety na mecze „Jagi”. Piłkarze rozdali także sporo plakatów z autografami, a także ustawiali się do wspólnych zdjęć.

Spotkanie odbyło się w kinie „Kultura” w Gołdapi. Burmistrza reprezentowała pani skarbnik Joanna Łabanowska, której nasi goście wręczyli pamiątkową koszulkę z autografami zawodników.

Chcemy podziękować burmistrzowi Gołdapi panu Tomaszowi Rafałowi Luto oraz panu Markowi Kowalczukowi za pomoc w organizacji tego ciekawego spotkania.

Fot. Jarosław J. Jasiński

Powiązane artykuły