Drewno we wnętrzu

Drewno jest przede wszystkim jednym z surowców, które we wnętrzu obronią się zawsze. Drewniane podłogi można użytkować przez lata. Jeżeli się zniszczą, możemy je odnowić. Świetnie sprawdzi się drewniana podłoga oraz meble i dodatki w jasnej tonacji. Jednak należy pamiętać, że ciepłe kolory drewna lepiej wyglądają jak są skontrastowane zimniejszymi dodatkami czy kolorami na ścianach.

Warto skorzystać z usług architekta wnętrz http://ip-design.pl/ na kontrast i tonowanie barw w danym wnętrzu. Podłoga drewniana stanowi ważny element. Kluczem do idealnej aranżacji jest odwaga w eksperymentowaniu, ale też umiejętność przystopowania w odpowiednim momencie. Podłoga wraz z akcesoriami są tłem dla całego wnętrza i łączy ze sobą poszczególne pomieszczenia. Drewno jest wyjątkowym materiałem. Charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest uniwersalne, piękne oraz trwałe. Wprowadza do każdego wnętrza ciepło.


Obecnie drewno jest wykorzystywane na wiele sposobów. Możemy połączyć ze sobą różne rodzaje drewna. Każde drzewo cechuje się konkretnym ubarwieniem oraz wyglądem słoja. Warto pamiętać o jego twardości: w zależności od gatunku mamy miękkie drewno np. sosny i twarde dębu czy jesionu. Gdy dobierzemy właściwe meble oraz dodatki, pomieszczenie zyska zupełnie inny wygląd. Musimy się zdecydować na konkretną tonację, chłodną lub ciepłą. Warto zwrócić uwagę na wykończenie drewna. Jego powierzchnie mogą być woskowane, lakierowane czy olejowane. Łączenie różnych kolorów i materiałów we wnętrzu i uspokojenie ich konkretnym rodzajem drewna sprawia, że nasze wnętrze staje się eleganckie i oryginalne. Ciemna podłoga oraz jasne meble są duetem idealnym. Natomiast białe drewno świetnie sprawdzi się w duecie z podłogą wybieloną lub dębową.

Drewno jest ponadczasowym materiałem. Drewno było stosowane w domach już od wieków. Jest ono świetną bazą do aranżacji wnętrza. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest dąb oraz drewno egzotyczne. O ile to pierwsze jest już rozwiązaniem powszechnie stosowanym o tyle drewno egzotyczne to wciąż materiał stosowany trochę rzadziej, szczególnie ze względu na cenę.

Nowym trendem od pewnego czasu jest zastosowanie klasycznej jodełki we wnętrzach. Ich forma wydobywa z wnętrza charakter i daje nieco klasycznego uroku. O ile kiedyś stosowana bardziej w starych kamienicach, o tyle teraz coraz częściej w normalnych mieszkaniach czy domach. Zdarza się również, że drewno wykorzystujemy na ściany w formie boazerii, okładzin fornirowanych czy paneli. Warto przy projektowaniu drewnianej ściany zwrócić uwagę na kontynuacje słoja między ścianą a drzwiami. Drewno świetnie się sprawdza jako główny element wykończenia Pomimo tego, że moda się wciąż zmienia, drewno jest wciąż wykorzystywane jako podstawowy element aranżacji, który broni się przez lata i którą stosuje firma http://ip-design.pl/. Stosując drewniane elementy w postaci litych elementów, fornirów czy okładzin z pewnością ocieplimy dane wnętrze. Sprawimy, że stanie się one przytulniejsze. Charakter wnętrza jest uzależniony od tego, jaki materiał wybierzemy. Drewno świetnie się sprawdza jako główny element wykończenia lub jako dodatek.


Aktualności

Powiązane artykuły