Ukazał się sygnalny egzemplarz książki „Piramida w Rapie i pruskie Ateny”

W warszawsko-gołdapskim, wydawnictwie SIGNI ukazał się sygnalny egzemplarz książki „Piramida w Rapie i pruskie Ateny”. Jest to nowe wydanie książki autorstwa Jarosława Słomy, poszerzone o rozdziały (autor M. Słapik) opisujące osobliwości kościoła w Żabinie i grobowiec w Zakałczu.

Publikacja jest, w innej niż poprzednia, oprawie graficznej, liczy około 60 stron, jest bogato ilustrowana i zawiera również unikalne fotografie piramidy.

Wydaje się, że tekst Jarosława Słomy jest jak dotąd najobszerniejszym opisem tego obiektu (wraz z kontekstem rodzinno-historycznym) w języku polskim.

Pozycja będzie dostępna w sprzedaży w grudniu tego roku. Dystrybucją większości nakładu zajmie się łódzka firma „Azymut”.

Została wydrukowana na grubym papierze kredowym w formacie 149 na 230 mm i jednocześnie stanowi początek serii lapidarnie opisującej (i ilustrującej) atrakcje północno-wschodniej Polski.

Kolejna będzie opisywała tak zwany „Szlak połamanych semaforów”, czyli nieczynną już trakcję kolejową wraz z mostami w Stańczykach. To wydanie zaplanowane zostało już na przyszły rok.

Powiązane artykuły