Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Policjanci z gołdapskiej komendy przez cały rok organizują spotkania, podczas których opowiadają dzieciom i młodzieży o swojej codziennej służbie, a przede wszystkim przypominają o zasadach bezpieczeństwa na drodze i nie tylko.

Tak było w ostatnim tygodniu października.. Gołdapskich policjantów odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w ramach działań „Otwarte Jednostki Policji – Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie”.

Podczas tych spotkań dzieci bawiły się wspaniale, a dzięki tablicy interaktywnej i dobrej zabawie łatwiej zapamiętywały przekazywane przez funkcjonariuszy informacje na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Profilaktyka i edukacja to jedno z podstawowych zadań, które wykonują gołdapscy policjanci aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży. Funkcjonariusze chętnie uczestniczą w pogadankach i również organizują spotkania edukacyjne, na które zapraszają placówki oświatowe.

Najmłodsi mogli przekonać się, jak wygląda codzienna praca policjantów różnych wydziałów, obejrzeć stanowisko dowodzenia oficera dyżurnego oraz areszt , czyli miejsce, w którym przebywają zatrzymani.

W trakcie pogadanek sierż. szt. Anna Barszczewska, asp. Marta Anuszkiewicz oraz sierż. szt. Damian Piotrowski przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyjaśnili, jak ważne są przejścia dla pieszych, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak prawidłowo, poruszać się po drodze poza terenem zabudowanym. Opowiadali również o tym, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i zapiętych pasów.

Mali goście bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniach. Wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, a także znajomością znaków drogowych i kolorów, które występują w sygnalizacji świetlnej. Pierwszoklasiści doskonale wiedzieli, na jakim świetle wolno im przejść przez przejście dla pieszych.

Dodatkową atrakcją była możliwość nauki przez zabawę z tablicą interaktywną, która pozwoliła maluchom zrozumieć omawiane zagrożenia.

Na koniec policjanci przypomnieli zebranym o tym, jak ważne są odblaski, które poprawiają ich widoczność na drodze. Wszystkie maluchy otrzymały odblaskowe buźki.

Tablica interaktywna i elementy odblaskowe zostały zakupione w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” oraz projektu pn. „Ochrona pieszych dzięki aktywnym znakom na drodze”.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły