Narodowe Święto Niepodległości w Baniach Mazurskich

W piątek obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości połączone z podsumowaniem projektu „W Hołdzie Niepodległej”.

Działania projektowe prowadzone wspólnie z Zespołem Palcówek Oświatowych w Baniach Mazurskich, Niepubliczną Szkołą Podstawową w Lisach oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Baniach Mazurskich, realizowane były z Programu Dotacyjnego „Niepodległa” 2019 w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022 z MKiDN.

W trakcie uroczystości na scenie zaprezentowali się uczniowie ZPO oraz uczestnicy warsztatów prowadzonych w ramach projektu. Zajęcia wokalne i emisji głosu obejmowały różne grupy międzypokoleniowe, a efekty ich pracy wysłuchaliśmy w trakcie uroczystości.

Tegoroczne święto było również nawiązaniem do ubiegłorocznego projektu realizowanego przez ZPO w Baniach Mazurskich, dzięki któremu m.in. wydano publikację wierszy dzieci i młodzieży, dotyczącą Niepodległości. Wybrane wiersze wyrecytowane przez uczniów szkoły, pięknie wkomponowały się w program uroczystości.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tak pięknych obchodów Święta Niepodległości. Cieszy nas fakt, wspólnego świętowania, gdzie na scenie zaprezentowali się artyści „OD PRZEDSZKOLAKA DO SENIORA”, łamiąc w ten sposób bariery międzypokoleniowe.

Powiązane artykuły