Policjanci pobiegli w sztafecie z okazji obchodów Święta Niepodległości

Niemal dwieście osób na sportowo uczciło Święto Niepodległości w Gołdapi. Wczoraj w centrum miasta odbył się specjalny bieg „11.11.11.11**” zorganizowany z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Również reprezentacja policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wzięła w nim udział.

Wczoraj (11.11.19) na placu Zwycięstwa w Gołdapi odbyła się kolejna edycja „sztafety jedenastek”. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „Partnerstwo Sztuk” z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Sztafeta ta nosi nazwę „11.11.11.11.**” (ostatnie dwie cyfry określają rok) od 2011 roku.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 od startu gołdapskiej grupy rowerowej, która ze sztafetowym serduszkiem pokonała kilka kilometrów ulicami miasta. Niespełna 20 min później o 10:19 sztafetowe serduszko przekazali biegaczom z grupy „Łowców Przygód”. Na koniec o 11:11 odbyła się sztafeta wszystkich chętnych, którzy w dowolnym tempie pokonywali kilkudziesięciometrowy odcinek po północnej stronie placu Zwycięstwa.

Wśród prawie 200 chętnych uczestników sztafety znaleźli się również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi tj.: komendant mł. insp. Dariusz Stachelek, zastępca komendanta kom. Tomasz Jegliński, kierownik posterunku w Dubeninkach asp. szt. Marcin Hiszpański oraz mł. asp. Rafał Chodziutko.

O 12:00 wszyscy zebrani wspólnie zaśpiewali hymn państwowy.

Sztafeta jest wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym promującym nowoczesną formę patriotyzmu. To również forma wolontariatu, który angażuje i integrujące całą społeczność lokalną oraz ukazuje alternatywny sposób spędzenia wolnego czasu.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły