Pływacy przywieźli z mistrzostw worek medali oraz nowe doświadczenia

Mamy mistrzów oraz medalistów Województwa Warmińsko-mazurskiego. Należą do nich: Agata Roczeń, Inga Naszkiewicz, Roksana Puchalska, Antek Kisielewski, Oskar Kozłowski i Karol Nowak.

DCIM102GOPROGOPR9459.JPG

17 medali to dorobek PIORUNKÓW z Gołdapi jaki wywalczyli podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko-mazurskiego w pływaniu. W dniach 23 – 24 listopada w Olsztynie na pływalni Aquasfera zgromadzili się najlepsi pływacy z całego województwa. 405 zawodników z 19 klubów rywalizowało o medale i tytuły mistrzowskie.

5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych medali przywieźli do Gołdapi nasi pływacy. Styl grzbietowy zdominowała Agata Roczeń zdobywając 3 złote medale na 50, 100 oraz 200m stylem grzbietowym, ponadto zajęła 2 miejsce na 50m stylem dowolnym.

Antek Kisielewski wywalczył 4 medale: złoty na 50 m stylem dowolnym, srebrny na 100m stylem dowolnym, srebrny na 100m stylem klasycznym oraz brązowy na 50m stylem klasycznym.

Inga Naszkiewicz również wywalczyła 4 medale: złoty na 100m stylem grzbietowym, srebrny na 100m stylem dowolnym, brązowy na 50m stylem grzbietowym oraz brązowy na 200m stylem dowolnym.

Oskar Kozłowski specjalizujący się w stylu grzbietowym wywalczył srebro na 50m stylem grzbietowym oraz brąz na 200m stylem grzbietowym, ponadto wywalczył srebrny medal na 200m stylem zmiennym.

Wśród Medalistów znalazła się również Roksana Puchalska zdobywając brązowy medal na 200m stylem zmiennym oraz Karol Nowak z brązowym medalem na 100m stylem klasycznym. Jak to w sporcie bywa nie zabrakło również pechowych, czwartych miejsc tuż za podium. Na tych pozycjach uplasowali się: Inga Naszkiewicz 50m stylem dowolnym, Roksana Puchalska 100m stylem dowolnym, Agata Roczeń 200m stylem zmiennym, Natalia Zapolnik 100m stylem grzbietowym i 200m stylem dowolnym, Oskar Kozłowski 100m stylem grzbietowym, Karol Nowak 50m stylem dowolnym.

Ponadto doświadczenie podczas zawodów zdobywali nasi najmłodsi zawodnicy: Karolina Jarocka, Nikola Piotrowska, Laura Kozłowska, Hanna Prochowicz, Juliusz Walkiewicz oraz Philip Popadic. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal startując w tak ważnych zawodach oraz poprawiając wiele swoich rekordów życiowych.

W klasyfikacji generalnej zawodów Antek Kisielewski zajął wysokie 2 miejsce.

Wyjazd na tak ważną imprezę sportową był też dobrym momentem, aby przekazać naszym podopiecznym co oznacza zachowanie Fair Play oraz jakie zagrożenia niesie stosowanie używek czy dopalaczy. Odbyło się to w ramach realizacji projektu „Zwycięstwo przez sport – NIE używki” – działanie zostało dofinansowane ze środków Gminy Gołdap.

Serdecznie dziękujemy burmistrzowi Gołdapi panu Tomaszowi Luto za wsparcie oraz pomoc w organizacji wyjazdu.

Bardzo gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i determinację w dążeniu do sukcesu – opłacało się.