Piłka Siatkowa. Najstarsza drużyna SP 3 Gołdap awansowała do Półfinału Województwa

W piątek, 22 listopada na Hali OSiR w Gołdapi z udziałem trzech drużyn zostały rozegrane Mistrzostwa Rejonu VI Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej roczników 2005-2006 w Piłce Siatkowej Chłopców.

Oprócz gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi na hali zjawili się: Szkoła Podstawowa nr 4 z Ełku oraz Zespół Szkół Sportowych z Ełku. Drużyny z powiatów oleckiego i giżyckiego zrezygnowały z rywalizacji. Doskonale w zawodach zaprezentowała się reprezentacja SP 3 Gołdap z klas VII-VIII: Mieszko Makarski (kapitan), Oskar Stalewski, Dominik Wawrukiewicz, Olaf Rykaczewski, Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Piotr Górski (libero) i Marek Mossakowski, Alan Budziejko, która odniosła dwa zwycięstwa i została triumfatorem turnieju rejonowego.

Gołdapianie najpierw pokonali 2:0 (25:19, 25:12) – SP 4 Ełk, a potem ograli 2:0 (25:19, 26:24) – Zespół Szkół Sportowych z Ełku. Ełcka „czwórka” zajęła drugie miejsce po pokonaniu 2:1 (25:17, 19:25, 15:11) – ZSS Ełk.

Dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinału województwa, który w styczniu 2020 roku odbędzie się również w Gołdapi. Nagrodami w mistrzostwach były puchary i dyplomy. Statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Dominika Wawrukiewicza (SP 3 Gołdap). Zawody zorganizował Gołdapski Szkolny Związek Sportowy i Uczniowski Klub Sportowy „Trójka”, którzy są współfinansowani przez Gminę Gołdap.