Jak co roku SP w Pogorzeli informuje: Tydzień Edukacji Globalnej w Szkole Podstawowej w Pogorzeli rozpoczęty!

Kolejny rok nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II”. Jest to projekt 49/2018-2019/M realizowany w szkołach zgodnie z podstawą programową oraz założeniami „Wieloletniego programu współpracy rozwojowej na lata 2016-2020”.

TEG 2019 przebiega pod hasłem: Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu! Cały tydzień będziemy pracować głównie projektowo.

Klasa I Tydzień Edukacji Globalnej rozpoczęła od zajęć pokazujących różne perspektywy w patrzeniu na naszą planetę Ziemię. Zajęcia nosiły tytuł „Świat do góry nogami”. Pierwszaki z ciekawością oglądały model Ziemi na globusie, mapie, odczytywały nazwy kontynentów, porównywały ich wielkość próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie: Dlaczego w kosmosie nie ma góry i dołu? Rysowanie lustrzanego odbicia Ziemi okazało się zadaniem trudnym, wymagającym skupienia, ale wykonalnym.

Klasa II zapoznała się z faktami dotyczącymi globalnego ocieplenia. Starsi uczniowie szukali rozwiązań na poprawę stanu klimatu, odpowiadając sobie na pytanie, co każdy z nas może zrobić, aby uratować świat przed niszczycielskimi zapędami człowieka. Klasa VIII wyobrażała sobie Ziemię za 50 lat i szukała sposobów na adaptację do zmian klimatu.

Zaangażowanie i atmosferę dnia najlepiej pokazują zdjęcia.


Aktualności

Powiązane artykuły