5a i 5c w teatrze olsztyńskim

Grupa uczniów klasy 5a i 5c ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki 15 listopada uczestniczyła w wycieczce do Olsztyna, największego miasta, a zarazem stolicy Warmii i Mazur.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze im. Stefana Jaracza i oglobejrzenie poetyckiej „Baśni o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze” według Bolesława Leśmiana.

Spektakl opowiadał o dojrzewaniu tytułowej bohaterki, o tym jak Parysada osiąga pełnię człowieczeństwa. Piękna Parysada ma pewne życzenie, a jej bezgranicznie oddani bracia są gotowi zginąć, by spełnić marzenie siostry. Przed bohaterami baśni stanęły liczne przeszkody, przygody i przemiany.
Teatr, to cudowny świat, pełen magii i czarów, w którym niemożliwe – staje się prawdą. Dzięki kontaktom ze sztuką teatralną dzieci rozwijają myślenie, wyobraźnię. Wzbogacają swój świat nowymi treściami, kształtują się głębokie przeżycia artystyczne.

Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w teatrze. Z wypiekami na twarzach przyglądali się przygodom bohaterów baśni. Aktorzy na wyciągnięcie ręki, prawdziwa scena, cudowna na żywo muzyka i śpiew oraz pomysłowe, kolorowe arabskie stroje, efekty specjalne przyciągały uwagę, młodych widzów. Profesjonalna gra aktorów sprawiła, że nasi
uczniowie z bardzo dużym, zachwytem i zainteresowaniem śledzili przedstawienie teatralne od początku do końca. Na koniec nie zapomniały nagrodzić aktorów głośnymi brawami. Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!

Kolejnym punktem naszego programu była wizyta w planetarium. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o obiektach, które znajdują się w kosmosie, a także jak zmienia się niebo w ciągu roku nad Olsztynem.

Wróciliśmy do Gołdapi około 17.00. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni. Wycieczka była wspaniałym przeżyciem, a także atrakcyjną lekcją języka polskiego i geografii. Podczas powrotnej podróży nasi uczniowie dzielili się wrażeniami i z radością opowiadali o swoich przeżyciach. Zadowoleni pełni nowych doświadczeń i wrażeń wróciliśmy do domów.

Raz jeszcze dziękujemy pani Sylwii Glińskiej, Ewie Dutkowskiej za opiekę oraz pomoc w organizacji wycieczki.

Wychowawczynie – Justyna Przekop i Joanna Słupecka

Powiązane artykuły