Dzieci tworzą, malują, wycinają, naklejają…

W piątek, 15 listopada, sala przyrodnicza w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi na kilka godzin stała się oazą twórczości dzieci i młodzieży. Harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 mieli w niej warsztaty decoupage.

Wybrali drewniane pudełeczka, a następnie ozdabiali je używając farb akrylowych, kolorowych serwetek i kleju. A że wyobraźnia dzieci nie zna granic, powstały prace kolorowe, różnorodne, fantastyczne. Czas wysychania skrzyneczek był okazją do rozmów towarzyskich na różne tematy, również o Gołdapi.

Dzieci świetnie współpracowały ze sobą, dzieliły się z innymi swoimi pomysłami.

Wędrownikom, Ani, Agnieszce, Michałowi, dziękujemy za pomoc w organizacji warsztatów.

Warsztaty zorganizowano w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi i realizacji projektu „Razem z nami, z harcerzami”. Na zakończenie projektu, jego uczestnicy otrzymali okolicznościowe bluzeczki.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

Projekt „Razem z nami, z harcerzami” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły