W tym roku wygrały dziewczęta UKS MOSiR Giżycko

W sobotę, 28 września, na hali OSiR w Gołdapi rozegrano po raz dziewiąty Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora i Rady Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej. W turnieju wzięły udział drużyny z Ełku, Giżycka, Wilkowa, Olecka i Gołdapi.

Wszystkie drużyny oprócz drużyny gołdapskiej w październiku 2019 rozpoczynają swoje zmagania w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Turniej w Gołdapi był doskonałym sprawdzianem umiejętności przed tymi rozgrywkami.

Systemem „ każdy z każdym„ rozegrano sześć meczy w dwóch grupach a potem rozegrano mecze półfinałowe i finałowe. Zwyciężyły dziewczęta z Giżycka, wygrywając wszystkie mecze turnieju. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna LUKS Wilczek Wilkowo. Trzecie miejsce przypadło dla dziewcząt z Gołdapi a czwarte KS Perła Olecka. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i nagrody ufundowane przez Fundację Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej.

Rozdano 11 nagród indywidualnych. Najlepszą zawodniczką turnieju została przyjmująca z UKS MOSiR Giżycko.

Organizator, UKS Jantar Gołdap, dziękuje wszystkim za pomoc i wsparcie w realizacji tej imprezy w szczególności dla prezes PSS Społem Gołdap pani Irenie Sowie, dyrektorowi OSiR w Gołdapi panu Mariuszowi Kowalczukowi, paniom z Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym w Gołdapi oraz prezesowi FRRG Panu Piotrowi Wasilewskiemu.

Gorące podziękowania zarząd klubu kieruje również do pani Grażyny Mentel za ogromne zaangażowanie w pomoc w realizacji zadań klubu. Turniej rozegrany został pod patronatem Burmistrza Gołdapi i przy wsparciu Gminy Gołdap.

Klasyfikacja turnieju:
1. UKS MOSiR Giżycko
2. LUKS Wilczek Wilkowo
3. UKS Jantar Gołdap
4. KS Perła Olecka
5. UKS Salos Ełk
6. UKS Green Volley Ełk

Powiązane artykuły