Trójka w Europie- wycieczka pierwszej grupy uczniów na Węgry

Grupa uczniów na Węgry w ramach projektu POWER „Ponadnarodowa mobilność uczniów” – „Trójka w Europie – europejska mobilność kluczem do sukcesu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do programu zakwalifikowali się uczniowie klas 7 i 8, którzy zostali podzieleni na dwie dwudziestoosobowe grupy. Uczniowie obecnie realizujący projekt zwiedzili po drodze Koszyce na Słowacji, następnie dojechali od miejsca docelowego Gyomaendröd na Węgrzech.

Spotkali się tam z uczniami szkoły partnerskiej, uczestniczyli m.in. w zajęciach języka węgierskiego, w zajęciach plastycznych, kulinarnych i innych rozwijających kompetencje kluczowe. Zwiedzili również Budapeszt oraz relaksowali się w lokalnych termach.

Przed nimi jeszcze pożegnalne spotkanie z przedstawicielem lokalnych władz oraz przedstawicielami instytucji przyjmującej, następnie zwiedzanie Egeru oraz droga powrotna ze zwiedzaniem Zakopanego.

Wyjazd sprawił uczniom bardzo dużo radości, dużo satysfakcji dało im poznanie kultury Węgier, zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe były ciekawie przygotowane i przeprowadzone. Młodzież jest pełna wrażeń, a tymczasem powoli trzeba szykować się do powrotu, a wtedy zostaną jeszcze piękne wspomnienia.

M.G.


Aktualności

Powiązane artykuły