Opowiadał nie tylko o pisarskiej drodze

Zwykle podczas wieczorów literackich organizowanych w gołdapskim „Kafeterium” bywa komplet czytelników i słuchaczy. Jednak podczas piątkowego spotkania z Alkiem Rogozińskim trzeba było dostawiać krzesła. Spotkanie trwało ponad dwie godziny, choć autor mógłby jeszcze mówić i mówić. A opowiadał ze swadą i humorem.

Dowcip to jedna z głównych zalet jego powieści. Siebie zalicza do pisarzy tworzących komedię kryminalną. Wysoko ceni twórczość Joanny Chmielewskiej.

Opowiadał nie tylko o pisarskiej drodze, ale przytaczał wiele innych anegdotycznych sytuacji ze swojego życiorysu.

Wśród miłośników gatunku szybko stał się znany. Jego debiutancka powieść „Ukochany z piekła rodem” (2015) znalazła się na pierwszym miejscu kryminalnych bestselerów Empik.com.


Alek Rozgoziński jest dziennikarzem, studiował archeologię i nadal jedną z jego pasji jest historia. Toteż w planach ma napisanie powieści nawiązującej do starożytnego Rzymu.


Organizowane przez Grupę Nieformalną Babeczki Czytają i „Kafeterium” spotkania literackie, wpisały się już na stałe w kalendarz kulturalny Gołdapi. Na dodatek przyciągają czytelników i słuchaczy również spoza naszego miasta.

Powiązane artykuły