Temat zbiórki harcerskiej: Gołdap dawniej i dziś

W piątek, 11 października,  podczas zbiórki w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi, harcerze jeszcze raz podjęli dyskusję na temat swojego miasta. Wiedzą o Gołdapi podzielił się z harcerzami pasjonat jej historii, pan Wojciech Tabiś.

Uatrakcyjnił on spotkanie prezentując na tablicy interaktywnej zdjęcia dawnej Gołdapi. Harcerze i goście z uwagą słuchali, wpatrywali się w czarno-białe obrazy, podejmowali dyskusję, zadawali pytania. Starsi mieszkańcy dzielili się swoimi przeżyciami z lat młodości, kiedy na Gołdap spoglądali oczami dziecka.

Wypowiadali się na temat problemów dzisiejszej Gołdapi oraz kierunków jej dalszego rozwoju. Jasno określali swoje stanowisko, m.in. na temat odbudowy infrastruktury kolejowej, przygotowania miejsc atrakcyjnych dla turystów, zwiększenia miejsc pracy dla ludzi młodych, którzy po zdobyciu wykształcenia wróciliby do Gołdapi.

Podzielone były zdania na temat potrzeby budowy w Gołdapi sklepów wielkopowierzchniowych. Chwilą oddechu podczas debaty były piosenki i pląsy w wykonaniu harcerzy oraz słodki poczęstunek.

Zbiórki z debatą są realizowane w ramach projektu Stowarzyszenia „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi – „Razem z nami, z harcerzami”.

Czuwaj!

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska


Projekt „Razem z nami, z harcerzami” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły