Edukacja – wspólna racja…

W tym roku obchody naszego wspólnego święta w Szkole Podstawowej w Grabowie odbyły się w piątek, 11 października. Tradycyjnie przyjęły one formułę Dnia Samorządności i uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Pierwszy apel – krótki, organizacyjny – punkt ósma rozpoczął naszą grabowską tradycję i uczniowie wcielili się w role swoich nauczycieli. Prowadzili zajęcia edukacyjne, pilnowali porządku i czuli się tak dojrzale! Przewodniczący SU – elegancki pan Maciej – jako nowy dyrektor szkoły przyjął symboliczny klucz do placówki od pani wicedyrektor i od razu złożył gorące – jak słońce – życzenia. Następnie ruszył do… pracy wraz ze swoim nowym gronem.

Po lekcjach odbył się apel, który w ciekawy i zabawny sposób pokazał 45 minut z życia pewnej nauczycielki. Po scenkach żywo oddających charakter pracy pedagogów nastąpiły życzenia, które – w towarzystwie uroczych upominków – uczniowie złożyli na ręce naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Dziękujemy za doznania uczniom i wychowawczyni klasy VI b i nie tylko…

Najmilszym zakończeniem uroczystości okazały się życzenia pani dyrektor oraz podziękowania za trud i serce wkładane w wychowywanie przyszłych pokoleń, które wywołały uśmiechy na twarzach dorosłych.

Tekst B. Mościńska


Aktualności

Powiązane artykuły