DZIĘKUJĘ GOŁDAPIANOM I MIESZKAŃCOM OKOLIC. Gołdap laureatką Pucharu Recyklingu

Nasze miasto ponownie docenione przez Marszałka Województwa Warmińsko -Mazurskiego i wyróżnione przez Kapitułę Konkursu Puchar Recyklingu.

Właśnie wróciłam z Poznania z najważniejszego wydarzenia z branży ochrony środowiska – ENVICON Environment objętego patronatem honorowym przez Ministerstwo Środowiska. Sam minister środowiska Henryk Kowalczyk aktywnie uczestniczył w sesji inauguracyjnej i wygłosił ciekawą prelekcję na temat utrzymania czystości w gminach.
Pełna emocji i radości uczestniczyłam też w gali zwieńczającej pierwszy dzień obrad przyjaciół natury z całej Polski, która odbyła się w tajemniczej Sali Ziemi w Poznaniu (Congress Center). Głównym momentem programu było nagrodzenie laureatów branżowych konkursów.

Z przyspieszonym biciem serca już po raz szósty wsłuchiwałam się w słowa prezes firmy Abrys Magdaleny Dutki, która z gracją zapraszała kolejno laureatów w różnych kategoriach.
Słuchałam i usłyszałam pięknie brzmiące słowa:

– Zapraszamy Mistrzów w kategoriach frakcyjnych: „Nagrodę Zielony Kontakt – ufundowana przez ELEKTROEKO otrzymuje Urząd Miasta Gołdapi”.

„Aktywni województwa warmińsko-mazurskiego” – ponownie Gołdap. Małe miasteczko w północno-wschodniej Polski zdobywa nagrodę główną Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego.

Nie wyobrażacie sobie Państwo jakie to cudowne uczucie być gołdapianką i kroczyć z dumą po nagrodę dla Gołdapi. Być ponownie Tygrysem wśród Tygrysów Recyklingu.

W tym roku wystartowaliśmy jako gmina, bo przecież nasze proekologiczne działania istnieją na terenie całej gminy. O ZSEE, który przywozicie od wielu lat do „Elektrośmieciuszka” do małego punktu widniejącym na ekomapie Polski przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi wiedzą wszyscy gołdapianie.
We wniosku udowodniłam, że w 2018 roku zebraliśmy jako gmina Gołdap ponad 12 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, towarzyszyła temu owocna praca i współpraca, całoroczna edukacja recyklingowa, teatr, zabawa, nauka…

Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto przed moim wyjazdem powiedział: Pani Alino gratulację serdecznie, będzie nam wszystkim naprawdę miło, jeśli znajdzie pani czas i zechce pani reprezentować naszą Gołdap.

Serdecznie, spontanicznie, radośnie znalazłam czas, chciałam tam być, a teraz jeszcze raz dziękuję całej lokalnej społeczności, za to, że jesteście, za to że interesujecie się, za to, że chcecie działać na rzecz naszej małej Ojczyzny.
Przekazuję cudowne słowa, które usłyszałam tam w Poznaniu na najważniejszym Kongresie Branży Ochrony :”GRATULACJE, BRAWO GOŁDAP, GOŁDAPIANIE GÓRĄ”, które przywiozłam Wam Kochani z gali ENVICON Environment w Poznaniu .

Byłam tam dla Was i Was reprezentowałam. Uczyniłam to z radością i dumą:)

Działajmy dalej…

Niech rozrasta się nasze ekodrużyna i wzrasta świadomość ekologiczna nas wszystkich.

Dziękuję – Alina Oleszczuk

Powiązane artykuły