Akademia „Rominty” druga w finale

Kolejny doskonały turniej rozegrali zawodnicy Akademii Piłkarskiej MKS Rominta Gołdap. W sobotę, 26 października, wystąpili w Wojewódzkim Finale Regionalnym, w kategorii wiekowej Żak. Turniej został rozegrany w Węgorzewie. W turnieju finałowym wystąpiło 6 najlepszych zespołów z turniejów półfinałowych i były to zespoły – z Pisza, Mikołajek, Kętrzyna, Węgorzewa i Gołdapi.

Zawody rozgrywane był systemem „każdy z każdym” i wszystkie zespoły miały do rozegrania po 5 spotkań. Czas trwania jednego spotkania organizatorzy ustalili na 16 minut.

Zawodnicy z Gołdapi trzy swoje spotkania wygrali, a dwa zremisowali. W końcowej klasyfikacji turnieju wystarczyło to do zajęcia II miejsca.

Po zakończeniu turnieju okazało się, że pierwszy zremisowany pojedynek z najsłabszą drużyną turnieju, a była to ekipa z Mikołajek zadecydował o tym, że nie zajęliśmy pierwszego miejsca.

W spotkaniu tym mieliśmy wiele okazji do zdobycia bramek, których nie wykorzystaliśmy. Przeciwnik natomiast wykorzystał nasz błąd w szykach obronnych, w samej końcówce spotkania i na odrabianie strat zabrakło już czasu.

Należy podkreślić bardzo dobrą organizację turnieju przez Klub Vęgoria Węgorzewo oraz wspaniale kibicowanie i wspieranie swoich pociech przez liczne grono rodziców.

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej MKS Rominta w kategorii wiekowej Żak nie doznali porażki w 14 kolejnych spotkaniach, wliczając w to mecze eliminacyjne. Pozwala to mieć nadzieję, że w rozgrywkach wiosennych powalczą o jeszcze wyższe cele.

Drużyna Akademii Rominty w Finale wystąpiła w następującym składzie: Antoni Gryniewicz, Oscar Tomaszuk, Jakub Skołysz, Jakub Dyczewski, Ksawery Ostrowski, Krzysztof Osiński, Łukasz Małyszko, Iwo Różański, Jan Mejcz, Tomasz Pańczuk i Igor Ostrowski.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. Mazur Pisz – 13 pkt.;
  2. AP Rominta Gołdap – 11pkt.;
  3. Vęgoria Węgorzewo II – 7 pkt.;
  4. Vęgoria Węgorzewo – 6 pkt.;
  5. Granica Kętrzyn – 4 pkt.;
  6. Kłubok Mikołajki – 1 pkt.

Powiązane artykuły