Aby utrwalanie tabliczki mnożenia nie kojarzyło się uczniom z nudnym odpytywaniem

Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia, które odbyło się 4 października w Szkole Podstawowej w Grabowie, to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Aby utrwalanie tabliczki mnożenia nie kojarzyło się uczniom z nudnym odpytywaniem, a może nawet wręcz przeciwnie – by było przyjemnością, koordynatorki ŚDTM – Małgorzata Abramowicz i Grażyna Pietruszewska przygotowały różne gry w taki sposób, by uczniowie bawili się mnożeniem.

Podczas przerw uczniowie grali w gry z użyciem kart Grabowskiego, bawili się w „Kabum”, układali wieżę na mnożenie, układali domino z tabliczki mnożenia grając w karty „Ja mam, kto ma?”. Zabawa odbywała się pod czujnym okiem koordynatorek przedsięwzięcia oraz z pomocą uczniów klasy 7 i 8. Zwycięzcy poszczególnych gier otrzymali vouchery zwalniające z jednej pracy domowej lub voucher pozwalający otrzymać jeden dodatkowy punkt na kartkówce.

Dzień tabliczki mnożenia cieszył się dużym zainteresowaniem – zarówno uczniowie, jak i starsi chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie.

Koordynatorki : Małgorzata Abramowicz, Grażyna Pietruszewska


Aktualności

Powiązane artykuły