Zatrzymani z narkotykami

Gołdapscy policjanci zatrzymali kliku mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli pewną ilość środków odurzających. Przypominamy, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest przestępstwem, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę wieczorem (25 września) gołdapscy policjanci zatrzymali do kontroli dwóch mężczyzn podróżujących osobówką w okolicy miejscowości Jabramowo w gminie Gołdap. 21- i 24-latek z Gołdapi nie kryli zdenerwowania, gdy funkcjonariusze na tylnym siedzeniu auta znaleźli worki z zawartością białego proszku i zielonego suszu. Badanie wykazało, że była to amfetamina i marihuana. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeniu w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Olecki sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Kolejnych dwóch mężczyzn zatrzymanych zostało w sobotę (28.09.2019) około 9:00 w miejscowości Surminy. Jadąc BMW przekroczyli dozwoloną prędkość. Podczas kontroli dziwne zachowanie i zdenerwowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, którzy szybko odkryli, co było powodem takiej reakcji. Okazało się, że 25-latek miał w aucie woreczek z zawartością suszu roślinnego. Jakby tego było mało, to badanie na stan trzeźwości wykazało, że kierowca wcześniej pił alkohol Jednak nie było to jego ostatnie przewinienie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 25-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Zarówno on jak i pasażer wyparli się, jakoby torebka z suszem była ich własnością. Obaj trafili do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy.

Za posiadania odpowie także 22-letni mieszkaniec gminy Gołdap, zatrzymany w sobotnie popołudnie. Mężczyzna miał przy sobie woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego.

Mężczyźni odpowiedzą za naruszenie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie znacznych ilości kara nawet do 10 lat więzienia.

Red. KPP Gołdap

Fot. pixabay.com


Aktualności

Powiązane artykuły