Ponad 2,5 promila za kierownicą passata

W miniony weekend z soboty na niedzielę (14/15.09.19) gołdapscy policjanci prowadzili 24-godzinne działania „Alkohol i Narkotyki”. Jak wskazuje nazwa, akcja polegała na sprawdzaniu stanu trzeźwości kierujących oraz kontroli tego, czy jeżdżą oni pod wpływem środków odurzających. Policjanci podczas działań uniemożliwili jazdę kolejnemu nietrzeźwemu kierowcy.

Podczas akcji gołdapscy mundurowi skupili się na przeprowadzeniu jak największej ilości badań kierowców i uniemożliwienie dalszej jazdy tym, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, które powodują kierowcy „na podwójnym gazie”, bądź po innych podobnie działających środkach.

Podczas działań policjanci zbadali trzeźwość ponad 170 kierowców. Jeden z nich dał funkcjonariuszom podstawy do „wyeliminowania” z dalszej jazdy. 61-letni mieszkaniec gminy Kowale Oleckie został zatrzymany w Grabowie w sobotę (14.09.19) kilka minut przed godz. 19:00. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy a passat został odholowany na strzeżony parking. Wkrótce 61-latek ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się w sądzie.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły