Najważniejszy ekwipunek na rowerowy wypad. Co ze sobą zabrać?

Ostatnie dni lata to najlepsza okazja, aby udać się na wycieczkę rowerową. We wrześniu nie jest ani za zimno ani za ciepło na takie wypady – to idealny czas na sportowe aktywności! Jak odpowiednio przygotować się na taką przygodę? Co koniecznie zabrać ze sobą? Między innymi na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

#1 Męska kurtka przeciwdeszczowa do zadań specjalnych

We wrześniu pogoda jest idealna na rowerowe wycieczki, ale bywa także kapryśna – ranek może być słoneczny, a popołudnie już deszczowe i chłodne. Dlatego jednym z najważniejszych elementów, które koniecznie trzeba ze sobą zabrać jest męska kurtka przeciwdeszczowa. Powinna być uszyta z ciepłego i oddychającego materiału, dopasowana do ciała, a także posiadać elementy odblaskowe, dzięki którym na szlaku będziesz widoczny dla wszystkich, gdy zrobi się ciemno.

#2 Pakowny, lekki plecak

Plecak pomieści wszystkie ważne gadżety potrzebne na wycieczce – zaczynając od prowiantu, przez ciepłą bluzę czy latarkę. Odpowiedni produkt powinien być zarówno lekki, jak i pakowny – nie powinien być zbytnio wyczuwalny na plecach. Opcjonalnie możesz wybrać poręczną nerkę zapinaną w pasie oraz specjalne saszetki przymocowywane do ramy roweru. Niemniej jednak plecak ze wszystkich powyżej przedstawionych produktów jest najbardziej praktyczny i pomieści najwięcej.

#3 Kask

Teoretycznie nikt nie zmusi się do jeżdżenia w kasku, ale warto mieć go ze sobą – zwłaszcza gdy trasa wycieczki biegnie niedaleko utwardzonych ulic z ruchem samochodowym czy na kamienistych ścieżkach. W Internecie, a także w sklepach stacjonarnych znajdziesz wiele modeli poręcznych, lekkich i wygodnych kasków, które nie przypominają tych topornych z przeszłości. Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twoje i innych jest najważniejsze!

Podsumowanie

Jest jeszcze wiele innych gadżetów, które warto zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową – odpowiednie spodnie, obuwie czy bidon na ciepły i zimny napój. Jednak bez produktów przedstawionych powyżej po prostu nie da się obejść – odpowiednie dobrana męska kurtka przeciwdeszczowa, plecak i kask pozwolą Ci cieszyć się przygodą oraz pięknymi widokami – bez uczucia zmęczenia czy dyskomfortu. Udanej wycieczki!


Porady

Powiązane artykuły