Do oddania drogocennego, i niczym do tej pory nie zastąpionego, płynu zgłosiło się 25 osób

Wczoraj, dzięki uprzejmości dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich – pani Beaty Budzińskiej, odbyła się druga w tym roku organizowana przez naszą OSP akcja krwiodawcza pod hasłem „SpoKREWnieni służbą”.
Akcja ta, to akcja honorowego krwiodawstwa, inaugurowana corocznie 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, podczas której pracownicy służb mundurowych oddają krew ratując tym samym zdrowie i życie m. in. ofiarom wypadków.

Do oddania drogocennego i niczym do tej pory nie zastąpionego płynu zgłosiło się 25 osób, z czego doktor po zbadaniu dopuścił 22 osoby, co dało nam prawie 10 litrów krwi!

Jesteśmy dumni z WAS Krwiodawcy !!!!
Chcielibyśmy podziękować druhom z PSP GOŁDAP oraz OSP GRODZISKO za wsparcie akcji, a także panu Adamowi z OSP KSRG Banie Mazurskie i panu Pawłowi z OSP LISY.

Podczas zbiórki krwi zostały rozdane krwiodawcom kubki z logo akcji ufundowane przez Studio Reklamy „GRAFIX” z Gołdapi.
Słowa podziękowania kierujemy także do naszej sołtysowej p.Haliny Kułakowskiej , która upiekła przepyszne orzeszki, aby posilić oddających krew.

Pod koniec akcji przybył wójt naszej gminy pan Łukasz Kuliś i miłym akcentem podkreślił nasze działania działania prozdrowotne na terenie gminy. Bardzo nam miło, że zostaliśmy docenieni ,oznacza to ,że to co robimy ma sens i jest potrzebne,oraz zachęca do dalszego działania.

O terminie kolejnej akcji poinformujemy niebawem, ale już teraz chcielibyśmy Was zachęcić do oddawania krwi!

Chyba największa wartością każdego człowieka jest to co daje drugiemu człowiekowi. Krew nic nie kosztuje, podczas gdy się ja oddaje, a mimo to jest cenniejsza od złota.
Pamiętajcie-liczy się każda kropla !!!

Powiązane artykuły