Prowadził samochód pijany i bez prawa jazdy

Policyjna kontrola po raz kolejny uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. 35-latek miał blisko 2 promile alkoholu we krwi, a mimo to kierował samochodem. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy.

W czwartek (22.08) około 20:00 gołdapscy policjanci zwrócili uwagę na jadącego w kierunku Konikowa samochodem marki audi mężczyznę i postanowili go skontrolować. 35-latek jadąc obwodnicą hamował z piskiem opon. Zatrzymany tłumaczył, że chciał sprawdzić czy dobrze naprawił auto. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar na urządzeniu wykazał blisko dwa promile alkoholu.

Nie była to jedyna niespodzianka… policjanci po weryfikacji danych kierowcy w systemach informatycznych ustalili, że nie posiada on uprawnień, ponieważ nigdy nie uzyskał kwalifikacji kierowcy. Pasażerem w pojeździe był trzeźwy właściciel auta.

Pamiętajmy, że każdy, kto ma informacje na temat osób, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu może temu zapobiec przekazując informacje na numer alarmowy 112. Nie reagujesz? Akceptujesz!

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły