Pies służbowy Ivor na zasłużonej emeryturze

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich uroczyście podziękowali czworonożnemu przyjacielowi, który odszedł na zasłużoną emeryturę.

Po siedmiu latach służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej pies o imieniu Ivor odszedł na zasłużoną emeryturę. Czworonożny przyjaciel od maja 2012 roku wspólnie ze swoim przewodnikiem chor. szt. SG Rafałem Lewandowskim realizował zadania w bezpośredniej ochronie granicy państwowej. Dał się poznać nie tylko jako bardzo dobry pies służbowy o specjalności tropiącej, ale  przede wszystkim jako prawdziwy przyjaciel.

Wielokrotnie towarzyszył funkcjonariuszom z placówki w działaniach mających na celu promowanie Straży Granicznej oraz współpracę z ludnością pogranicza. Jego usposobienie, nienaganne posłuszeństwo  i duża cierpliwość najbardziej widoczne były w trakcie spotkań z dziećmi.

Ivor pomógł w zatrzymaniu sprawców różnych przestępstw i wykroczeń. Uczestniczył w poszukiwaniu osób, które nielegalnie przekroczyły granicę wbrew przepisom oraz weszły na pas drogi granicznej. Wraz z przewodnikiem wspierał czynności służbowe prowadzone przez KPP w Gołdapi, Węgorzewie i Giżycku.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich podziękowali Ivorowi za dotychczasową wspólną służbę, a podopiecznemu wręczyli smakołyki.

Od 22 sierpnia br.  wiedzie sielankowe życie z dala od szkoleń, długich patroli oraz dyscypliny służbowej u boku swojego opiekuna Rafała Lewandowskiego.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Pies służbowy Ivor na zasłużonej emeryturze

 1. Lobster

  ..mialem kiedys takiego…przyjaciela PMB WOP

 2. Anonim

  Dużo zdrowia dla obu !!!!!! Brawo Panie Rafale okazał się Pan prawdziwym PRZYJACIELEM !!!!!!! SZACUN!!!!! CZAPKI Z GŁOWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam!

 3. natalia

  /cudownie, że są tacy wspaniali ludzie.

 4. Obserwator

  Do czerwono oceniających komentarze: Jaki los powinien spotkać tego psa, morze miejcie odwagę coś zaproponować? Dzięki bogom ujawniło się tylko troje bezdusznych internautów. Pokazali swoje dobre serduszko!!!!!!!!