Policjanci na festynie z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego

W miniony czwartek 15 sierpnia 2019 roku na Targowicy Miejskiej w Gołdapi odbyły się powiatowe obchody Święta Wojska Polskiego. Policjanci zaproszeni do wzięcia udziału w imprezie wraz z innymi służbami mundurowymi przygotowali dla uczestników wiele niespodzianek.

Pokazy sprzętu, policyjna maskotka, rozmowy z funkcjonariuszami o bezpieczeństwie, pamiątkowe zdjęcia – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników.

W ramach współpracy służb mundurowych z naszego powiatu, gołdapscy policjanci zostali zaproszeni na festyn z okazji Święta Wojska Polskiego, który odbył się w miniony czwartek 15 sierpnia na placu Targowicy Miejskiej.

Na policyjnym stoisku każdy mógł znaleźć coś dla siebie i uzyskać informacje przydatne w życiu codziennym, i wpływające na poprawę bezpieczeństwa. Funkcjonariusze rozdawali różne gadżety odblaskowe tj.: smycze, breloczki i opaski oraz etui antykradzieżowe na karty zbliżeniowe. Seniorzy oprócz kamizelek odblaskowych uzyskiwali porady jak nie paść ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka czy na policjanta”. Osoby chętne mogły skorzystać z alkogogli i narkogogli, które symulują stan pod wpływem środków odurzających i nietrzeźwości. Na najmłodszych uczestników czekała policyjna maskotka sierżanta Bobra, która cieszyła się największą popularnością. Dzieci bardzo chętnie wsiadały też do policyjnego radiowozu i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Osoby nas odwiedzające mogły także uzyskać informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji i bezpośrednio od policjantów dowiedzieć się jak wygląda ta służba.

Ponadto w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” funkcjonariusze zwracali uwagę na poważne zagrożenia dla życia i zdrowia, jakie niesie zażywanie substancji odurzających.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły