Pijana kobieta wjechała do rowu

Gołdapscy policjanci zatrzymali 40-latkę, która mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie wsiadła za kierownicę seata. Swoją jazdę zakończyła w przydrożnym rowie. Kobieta straciła prawo już jazdy, a wkrótce odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek 16 sierpnia kilka minut po 20:00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w miejscowości Boćwiński Młyn (gm. Gołdap) w przydrożnym rowie leży seat.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol ruchu drogowego miejscowej komendy. Policjanci wstępnie ustalili, że seatem kierowała 40-letnia mieszkanka gminy Gołdap. Kobieta jadąc w kierunku Rożyńska na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jechała sama, na szczęście nie doznała żadnych obrażeń.

40-latce zostało zatrzymane prawo jazdy. Kobieta usłyszała już zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Teraz o jej losie zdecyduje Sąd.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Pijana kobieta wjechała do rowu

 1. Anonim

  W nawiązaniu do artykułu : „Jechał motorowerem mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów
  https://goldap.org.pl/2019/08/jechal-motorowerem-mimo-dozywotniego-zakazu-prowadzenia-pojazdow/ ” , w którym została wyłączona możliwość komentowania możemy przeczytać:

  „W piątek (16 sierpnia) rano przed 8:00 policjanci ruchu drogowego podczas patrolu Pogorzeli w gminie Gołdap zatrzymali do kontroli motorowerzystę. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Kowale Oleckie popełnił przestępstwo.
  Funkcjonariusze uzyskali informację z policyjnej bazy danych, że kierowca złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. ”
  W związku z powyższym Mieszkaniec gminy Kowale Oleckie może poruszać się tylko MOTOROWEREM (ROWEREM) wyposażonym w silnik pomocniczy o pojemności skokowej poniżej 50 cm3, który jednocześnie z punktu widzenia budowy zachowuje wszystkie cechy umożliwiające eksploatowanie go jako zwykły rower (por. wyrok SN z 25.10.2007 r., III KK 270/07, OSNwSK 2007/1/2320; postanowienie SN z 18.06.2014 r., II KK 28/14, LEX nr 1483958). Pojazd ten wprawiony w ruch może być zarówno przy użycia silnika mechanicznego, jak i angażując własne mięśnie.
  Czy każdy motorower to pojazd mechaniczny?
  Na uwagę zasługuje jednak pewne rozróżnienie. Motorower przeznaczony do poruszania się w ruchu drogowym wyłącznie przy pomocy silnika, należy uznać za pojazd mechaniczny w rozumieniu kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń i nie powinno to nasuwać wątpliwości.

  Nie każdy „motorower” jest pojazdem mechanicznym. Jeżeli silnik spalinowy, w który został wyposażony ma na celu jedynie wspomaganie podstawowego napędu, jakim są łańcuch i pedały, to wówczas art. 178a kk i 87 § 1 kw nie mają zastosowania. Kierujący takim pojazdem traktowany jest jak kierujący rowerem.