Co to jest rower crossowy?

rowery

Rower to dla wielu z nas ulubiony środek lokomocji, który wykorzystujemy zarówno w codziennych dojazdach, jak i w czasie wolnym chcąc zadbać o swoją formę fizyczną.

Producenci rowerów doskonale o tym wiedzą, dlatego też oferują nam wiele różnych rodzajów rowerów, z których każdy z nas może wybrać rozwiązanie dopasowane do swojego stylu jazdy. Jednym z rowerów, które cieszą się sporą popularnością są rowery crossowe. Czym się charakteryzują i dla kogo są przeznaczone? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Rower crossowy – czym się charakteryzuje?

Mówiąc o rowerze crossowym powinniśmy zacząć od jego specyfiki. Jest to bowiem rower lekki, który doskonale radzi sobie na każdej trasie. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim dużymi kołami, które pozwalają prowadzić rower nawet na piaszczystej drodze. W rowerach tych nie znajdziemy również niepotrzebnego na trasie osprzętu takiego jak bagażnik czy błotniki. Wszystko po to, by rower był szybki i zwrotny.
Ponadto rowery crossowe charakteryzują się również dynamiczną linią i nieco drapieżnym wyglądem. Wynika to ze specyfiki ich zastosowania. Rowery te mają bowiem zapewnić nam dynamiczną jazdę po drogach asfaltowych a także poradzić sobie w terenie.Warto w tym miejscu wspomnieć jednak o tym, że mimo wszystko rower crossowy gwarantuje nam wygodną pozycję w czasie jazdy, dlatego może być wykorzystywany nie tylko przez profesjonalistów, ale również osoby poszukujące wszechstronnego roweru na codzienne wędrówki.

Gdzie jeździć na rowerze crossowym?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – wszędzie, gdzie tylko zapragniemy. Podstawową zaletą rowerów crossowych jest bowiem ich wszechstronność. Doskonale sprawdzą się na asfaltowych drogach, ale pozwalają nam również na bezpieczną jazdę po znacznie trudniejszych terenach. Piaszczyste szlaki, leśne dukty, górskie ścieżki czy trasy na łąkach – wszystkie te drogi bez problemu pokonamy dobrym rowerem crossowym.

Jak wybrać dobry rower crossowy?

Wybierając rower crossowy warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wagę czy jakość wykonania, ale również na to, jaki osprzęt posiada. To od niego zależy bowiem komfort jazdy w trudnych warunkach. Dobre modele takie jak oferowany przez polską firmę Tabou rower Flow 4.0 GTS wyposażone są w przerzutki i manetki cenionej marki Shimano, posiadają wydajny przedni amortyzator a także niezawodne w każdych warunkach hamulce tarczowe. Dzięki temu są w stanie poradzić sobie nawet na naprawdę trudnych trasach.
Wybierając rower crossowy pamiętajmy, że wbrew obiegowej opinii, nie musi wcale on być bardzo drogi. Przykład firmy Tabou wyraźnie pokazuje, że najwyższa jakość może być dostępna w przystępnej cenie.

Podsumowując, rowery crossowe to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią wyruszyć w trasę i nie boją się trudniejszych odcinków takich jak górskie ścieżki, leśne dukty czy polne drogi. Dzięki swojej budowie rowery tego typu są w stanie zapewnić nam maksymalny komfort i bezpieczeństwo na każdej drodze. Jednocześnie, z powodzeniem mogą być wykorzystywane również podczas wędrówek po asfaltowych drogach i ścieżkach rowerowych. Są więc uniwersalną propozycją, która cieszy się sporą popularnością.


Porady

Powiązane artykuły