5 turystów wbrew przepisom przekroczyło granicę z Rosją

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie ukarali mandatami karnymi 5 turystów, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę z Rosją.

18 sierpnia patrol Straży Granicznej wylegitymował 4 obywateli Polski i jednego Ukrainy. W trakcie czynności okazało się, że turyści mimo widocznych zakazów i oznaczeń granicy państwa, przekroczyli ją w niedozwolonym miejscu. Mężczyźni chcieli zobaczyć jak wygląda granica polsko-rosyjska. Funkcjonariusze Straży Granicznej za nielegalne przekroczenie granicy ukarali 5 turystów z województwa wielkopolskiego mandatami karnymi na łączną kwotę 1 000 zł.

Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania, czy spacerowania w okolicach granicy państwowej. Należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. w przejściach granicznych.

Red. W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły