Wspomnień czar po Zielonej Szkole

W dniach 3-7 czerwca uczniowie klas 4a i 4c Szkoły Podstawowej nr 3 przebywali na Zielonej Szkole w małej miejscowości Piękna Góra koło Giżycka. Program pod hasłem „Learn&Fun” był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, grami i zabawami.

Celem wyjazdu było zdobycie nowych wiadomości i umiejętności, a także integracja klas i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych, do których należały symulacje medyczne, pierwsza pomoc, teleturniej z wiedzy o Polsce i gra negocjacyjna, w której wcielali się w rolę przedsiębiorców rozwijających firmę.

Dzieci uczestniczyły w licznych turniejach sportowych, takich jak rozgrywki w dmuchanych kulach bitwa na balony wypełnione wodą, czy stare, tradycyjne gry podwórkowe. Była także dyskoteka, budowanie zamków z piasku, strzelanie z łuku, przejście po parku linowym, ognisko. Chwile odpoczynku uczestnicy spędzali w kąciku relaksacyjnym położonym przy plaży, grając w planszówki.

Dodatkowo, trzeciego dnia pobytu uczniowie wybrali się w rejs statkiem po mazurskim jeziorze. Gdy dopłynęli do Giżycka, czekali na nich ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby oprowadzić ich po bazie, a także opowiedzieć o pracy ratownika. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Giżycka, m.in. Wieży Ciśnień, Twierdzy Boyen i plaży miejskiej.

Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Czas minął bardzo szybko, a uczniowie wrócili do domu uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

Dziękujemy paniom Agnieszce Iber, Iwonie Stawkowskiej i Joannie Kozłowskiej za pomoc w opiece nad grupami oraz przewodniczącemu rady rodziców panu Łukaszowi Przystawskiemu za dofinansowanie przejazdu.

Wychowawczynie


Aktualności

Powiązane artykuły