Trzecia edycja Gołdap Festival. Na Zdrowie Kultura za nami

Już po raz trzeci nasza miejscowość gościła licznych sympatyków rekreacji i zdrowego stylu życia. 1 czerwca przy Mazurskich Tężniach Solankowych odbył się kolejny Gołdap Festival. Na Zdrowie Kultura.

Przez cały dzień na naszych gości czekała moc atrakcji. Zwłaszcza najmłodsi mogli liczyć na wiele propozycji, wszak tegoroczna edycja odbyła się w Dniu Dziecka.

Co więc urozmaiciło tego dnia czas dzieciom? Przede wszystkim szereg teatralnych zabaw tematycznych związanych z ochroną środowiska, interaktywne bajki oraz warsztaty teatru lalkowego. Odbyły się również inne zabawy tematyczne. Na maluchy czekało również malowanie twarzy, pokazy baniek, dmuchana zjeżdżalnia oraz strefa gier.

A dorośli? Oni również mieli z czego wybierać. Chętni mogli uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach propagujących zdrowy styl życia. W Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych zorganizowano strefę „Rozmawiamy o zdrowiu”. Można było porozmawiać z psychologiem i dowiedzieć się jak radzić sobie ze stresem. Z kolei fizjoterapeuta wyjaśniał na czym polega zdrowe odżywianie, a także jak odzyskać maksymalną sprawność fizyczną. Porad udzielał również lekarz medycyny estetycznej.

W strefie dla aktywnych odbyły się zajęcia zajęcia z jogi i fit dance prowadzone przez wykwalifikowane instruktorki oraz zajęcia „Zdrowy kręgosłup” prowadzone przez fizjoterapeutę.

Swoje miejsce miała również strefa witalna, w której można było zrobić bezpłatne badanie krwi i cukru, a także zmierzyć ciśnienie.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się strefa „chilloutu”, przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, z leżakami.

Do strefy specjałów kulinarnych przybyli lokalni wystawcy z potrawami regionalnymi. Można było kupić lub skosztować dań kuchni regionalnej, kiełbas i serów, produktów wytwarzanych lokalnie oraz festiwalowego jedzenia z food trucków.

A do tego stoiska z wyrobami z drewna oraz rękodzieła.

Punktem kulminacyjnym festiwalu były koncerty. W tym roku na scenie zaprezentowały się trzy uznane wokalistki. Zaśpiewała: Bovska, Reni Jusis oraz Izabela Trojanowska.

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia.

Red. Urząd Miejski w Gołdapi


Aktualności

Powiązane artykuły