SP 3 Gołdap mistrzem na piasku

We wtorek, 11 czerwca na plaży miejskiej w Giżycku rozgrywano Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Siatkówce Plażowej Chłopców Szkół Podstawowych. Ogromny sukces odnieśli siatkarze SP 3 Gołdap, zostając mistrzami Warmii i Mazur.

Na plażę nad jezioro Niegocin zjechało pięć duetów: SP 3 Szczytno, SP Lechowo, SP 4 Mrągowo, SP 4 Giżycko i oczywiście SP 3 Gołdap. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W Giżycku nie było mocnych na ekipę ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi, grającej w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski oraz rezerwowy Mieszko Makarski.

Gołdapianie od początku turnieju narzucili swoje warunki, a przeciwnicy nie byli w stanie pokazać swoich możliwości. Na pokonanym boju pozostawili wszystkich wtorkowych rywali, pokonując odpowiednio: 2:0 (15:6, 15:13) – SP 4 Giżycko, 2:0 (15:13, 15:10) – SP 4 Mrągowo, 2:0 (15:10, 15:6) – SP 3 Szczytno i 2:1 (16:18, 20:18, 11:5) – SP Lechowo. Organizatorzy jak zwykle zadbali o oprawę. Czołowe trzy zespoły otrzymały puchary i medale Szkolnego Związku Sportowego.

Najlepsi siatkarze w poszczególnych drużynach wyjechali z Giżycka z pięknym medalami. Takie wyróżnienie otrzymał niezawodny Antoni Buraczewski. Statuetka dla najbardziej wartościowego zawodnika turnieju powędrowała do Michała Ostrowskiego (SP 3 Gołdap). Mistrzostwa zorganizował W-M SZS w Olsztynie i PSZS w Giżycku.

Powiązane artykuły