Mówili nie tylko o „ostatniej prostej”

Piątkowa konferencja poświęcona 30. rocznicy wyborów z czerwca 1989 roku niczym nie przypominała sztywnych spotkań wypełnionych suchymi referatami. Przeciwnie, już wykład profesora Jana Skórzyńskiego, nawiązujący między innymi do Okrągłego Stołu, przeprowadzony został ze swadą. Wcześniej w sali Szkoły Muzycznej gości przywitała starosta Marzanna Wardziejewska.

O tamtych czasach i wyborach oraz samorządności mówili również: Anna Nowakowska – konsul generalny w Kaliningradzie, Marek Miros, Jarosław Słoma i marszałek województwa – Gustaw Marek Brzezin.

Spotkaniu towarzyszyły dwa uroczyste wydarzenia – Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego z rąk marszałka otrzymali – Andrzej Pianka i przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Hołdyński; uhonorowano Marka Mirosa, który w lipcu przechodzi na emeryturę (laudacje na jego temat wygłosili – Wojciech Hołdyński i Stefan Piech).

Muzyczny, liryczny i świetnie wykonany prezent przygotował zebranym gospodarz, dyrektor Szkoły Muzycznej – Dariusz Michałowski.


Aktualności

Powiązane artykuły