Patrole ekologiczne popłynęły trzema rzekami

Nietypowa konferencja prasowa odbyła się w piątek przed południem nad Gołdapą przy moście na styku Nadbrzeżnej i Mazurskiej. Jednak zanim się rozpoczęła pojawiły się w tym miejscu grupy z workami pełnymi śmieci zebranych w okolicy rzeki. To był początek trzydniowej akcji ekologicznej koordynowanej przez nauczycielkę Alinę Oleszczuk.

Akcja odbywa się pod hasłem „Stop dla zaśmiecania środowiska wodnego – każdy może pomóc”.

Patrole ekologiczne w dniach 7-9 czerwca popłyną Gołdapą, Sapiną i Rospudą. Jednocześnie na tych odcinkach będą się odbywały całodzienne akcje zbierania śmieci.

Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Fundacja PlasticsEurope Polska i ekolog Dominik Dobrowolski.

Jak zauważa Dominik Dobrowolski: Mazury to nie tylko tysiące jezior i wspaniałe lasy, to też dzikie, nieuregulowane rzeki, coraz rzadziej spotykane w Europie. Dbając o ich czystość, dbamy jednocześnie o te tysiące jezior, które rzeki zasilają lub biorą w nich początek. Realizując od wielu lat liczne projekty ekologiczne, w tym Recykling Rejs, widzę jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Jednocześnie w nasze akcje angażują się wszyscy, niezależnie od wieku, co daje nadzieję, że stan środowiska będzie się poprawiał.

Sapina

W piątek na Gołdapie początek ogólnopolskiej akcji Recykling Rejs – 3 rzeki 2019

Powiązane artykuły