W piątek na Gołdapie początek ogólnopolskiej akcji Recykling Rejs – 3 rzeki 2019

W piątek, 7 czerwca, przy moście na Mazurskiej odbędzie się nietypowa konferencja prasowa. Będą w niej bowiem brali udział kajakarze biorący udział w ogólnopolskiej akcji Recykling Rejs – 3 rzeki 2019. Koordynatorką jest nauczycielka z SP 2 Alina Oleszczuk, współorganizatorami – Fundacja PlasticsEurope Polska i ekolog Dominik Dobrowolski.

Jak informuje m.in. portal https://wydarzenia.ngo.pl:

Konferencja odbędzie się 7 czerwca o godz. 9.30 przy ul. Mazurskiej w Gołdapi (za mostem nad Gołdapą), a następnie wszyscy uczestnicy ruszą na pierwszy ( z zaplanowanych trzech) Recykling Rejs. W dniach 7–9 czerwca dzieci i młodzież z gołdapskich szkół wraz z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim oraz Fundacją PlasticsEurope Polska posprzątają podczas spływów kajakowych trzy rzeki: Gołdapę (7 czerwca), Sapinę (8 czerwca) i Rospudę (9 czerwca). Podczas trzech wypraw będzie również zrealizowany edukacyjny film, który następnie trafi do szkół, organizacji i samorządów w całej Polsce. (…)

Więcej informacji na ten temat znajdziemy pd tym linkiem:

https://wydarzenia.ngo.pl/293462-konferecja-prasowa-recykling-rejs-3-rzeki.html?fbclid=IwAR1ZzPjS1XzKhrKretgi5ReEnPrbsGMG98QX9uwyi2q-h72SWN1nmMvBO30

Fot. www.recyklingrejs.pl

Powiązane artykuły