Kremy dla mężczyzn

Skóra mężczyzn podobnie jak skóra kobiety wymaga pielęgnacji. Tak samo należy o nią dbać, odpowiednio ją oczyszczając i nawilżając. Może wydawać się to „niemęskie”, ale dla zdrowia skóry mężczyźni również powinni wprowadzić do swojej rutyny pielęgnacyjnej kremy do twarzy. Producenci kosmetyków wychodzą naprzeciw potrzebom męskiej części klienteli i wypuszczają na rynek produkty „only for men”, w tym również kremy dla mężczyzn.

Dlaczego warto dbać o cerę?

Systematyczne, odpowiednie dbanie o cerę opóźnia starzenie się skóry. I to już powinno przekonać każdego, bo kto nie chciałby być wiecznie młodym? Warto mieć na uwadze, że odpowiednie nawilżanie (zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz) poprawi wygląd naszej skóry. Nabierze ona blasku i koloru. Zmęczona, ziemista cera może być spowodowana właśnie brakiem nawilżenia. Osoby stosujące właściwe, dostosowane do potrzeb cery kremy znacznie później doświadczają pojawienia się pierwszych bruzd i zmarszczek.

Cera to jednak nie tylko pielęgnacja, ale również oczyszczanie. Jeśli nasza skóra jest sucha, przetłuszcza się lub powstają na niej zmiany trądzikowe, lepiej zadbać również o właściwy żel do mycia twarzy. Na stan naszej skóry ma również tryb życia – zła dieta, brak aktywności fizycznej, niedobory snu, ale także stres. Nie zawsze da się to wszystko wykluczyć z życia. Kremy dla mężczyzn to minimum tego, co możemy wtedy naszej skórze dać.

Kremy dla mężczyzn – rodzaje

Jest zdecydowanie mniej różnych rodzajów kremów dla mężczyzn niż dla kobiet. Wynika to z mniejszego zapotrzebowania. Typowy mężczyzna lubi mieć jeden produkt, który może zostać wykorzystany na jak najwięcej sposobów. Przykładem mogą być tutaj żele pod prysznic 3w1, które służą do mycia twarzy, ciała i włosów. Podobnie sprawa się ma z kremami. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że krem do ciała ma zupełnie inną konsystencję niż krem do twarzy, ponieważ skóra twarzy różni się od tej na przykład na rękach. Cera wymaga subtelniejszej, ale i bardziej odżywczej pielęgnacji. Nie mówiąc już o tym, że niektóre substancje zawarte w kremach do ciała mogą zablokować nasze pory i doprowadzić do stanów zapalnych.

Mając to wszystko na uwadze, przejdźmy do najczęściej spotykanych na rynku produktów. Istnieją następujące kremy dla mężczyzn: nawilżające, nawilżające z SPF (czyli z filtrami przeciw słońcu) i przeciwzmarszczkowe. Warto korzystać z ochrony SPF, ponieważ narażanie skóry na działanie słońca przyspiesza proces starzenia. Jest ono też niebezpieczne ze względu na możliwość nabycia choroby skórnej. Przeciwzmarszczkowe kremy dla mężczyzn są polecane nawet dla osób po 25 roku życia. To znaczy, że należy rozpocząć ich stosowanie przed powstaniem pierwszych zmarszczek. Kremy te służą do zapobiegania zmarszczkom, a nie do zwalczania tych już nabytych.

Osobną kategorię tworzą jeszcze kremy pod oczy. Delikatna skóra pod oczami różni się od tej na reszcie twarzy. Warto zadbać o nią w wyjątkowy sposób, chociażby ze względu na powstające w okolicach oczu zmarszczki mimiczne.


Porady

Powiązane artykuły