Głowy pełne wiedzy

W Bibliotece Publicznej w Gołdapi zakończyliśmy „Warsztaty komputerowe 50+”. Zajęcia odbywały się cyklicznie od 7 listopada 2018 r. do dnia 7 maja 2019 r. Ogółem szkoliło się 28 osób. Na zajęciach spotkaliśmy się 57 razy co dało nam 114 godzin.

Zajęcia odbywały się na zasadzie swobodnych wykładów i oczywiście zajęć praktycznych przy komputerach jakimi posiada biblioteka. Ocen nie było jak i egzaminów. Jedynie można było ocenić instruktora;). Tematyka obejmowała podstawy od włączenia komputera, obsługę myszki i klawiatury, obsługę programów po swobodne poruszanie się po Internecie.

Jak już nabraliśmy wprawy obsługiwać potężne źródło wiedzy jakim jest globalna wiedza zapisana na stronach internetowych, tym samym dostaliśmy umiejętność znalezienia odpowiedzi na nasze pytania które nie mieliśmy kogo zapytać bądź czuliśmy się niezręcznie. Internet daje nam tę możliwość, dlatego teraz osoby które zdobyły wiedzę jak serfować po Internecie wypłynęły swobodnie na szerokie wody wiedzy i informacji którą jesteśmy zalewani. Już nie jesteśmy skazani na to co daje nam tylko telewizja, radio czy prasa. Teraz każdy może wybierać informacje, które jego interesują. Internet otwarty dla wszystkich.

To jeszcze nie koniec warsztatów dla osób, które pozostały same z komputerem. Kolejne spotkania odbędą się w późniejszych terminach o czym poinformujemy na stronie biblioteki publicznej (www.bpgoldap.pl), plakatach na mieście jak i lokalnych portalach.


Aktualności

Powiązane artykuły