Wielki sukces Aleksandry Kożak w boksie 

W dniach 4-7 kwietnia w Grudziądzu odbywał się I turniej kwalifikacyjny kadetek do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie (Mistrzostw Polski Kadetek), klub Husarię Gołdap oraz województwo warmińsko-mazurskie w wadzę 46 kg reprezentowała Aleksandra Kożak.

Ola stoczyła 3 walki i dzięki temu zapewniła sobie minimum brązowy medal na najbliższych mistrzostwach Polski.

omiast największą niespodzianką było to, że dziś pokonała Olimpię Konczalską (mistrzynię Polski kadetek z tamtego roku i główną faworytkę tego turnieju). Należy wspomnieć, że jako jedyna z naszego województwa otrzymała kwalifikacje do OOM w Boksie.

– Ola po raz kolejny potwierdziła, że jej sukcesy i ciężka praca na treningach to nie przypadek. W czwartek i piątek wygrała swoje pojedynki, ale to co zrobiła dzisiaj jest czymś wyjątkowym – mówi trener i zawodnik Damian Szafran. – Od wczoraj wiedzieliśmy że walczy z bardzo doświadczoną i starszą od niej przeciwniczką – Olimpią Konczalską, mistrzynią Polski z tamtego roku, która była główną faworytką jej kategorii wagowej. Olimpia startowała również na mistrzostwach Europy. Ola swoim startem pokazała, że należy do czołówki i trzeba się z nią liczyć. Ogromne podziękowania trenerom – Pawłowi Pasiakowi, Zenonowi Jagielle oraz Pawłowi Drzewieckiemu za wspaniały narożnik i sekundowanie. Po raz kolejny dziękuje za wsparcie Gminie Gołdap i panu burmistrzowi Tomaszowi Luto.

Powiązane artykuły